KURS SPECJALISTYCZNY BEHAWIORYSTA PSÓW 2023

Kurs dwustopniowy. Stopień I – wykłady i seminaria z wiedzy. Stopień II – część praktyczna, ćwiczenia, treningi.

marzec – grudzień 2023

Zapraszam Cię na Kurs Specjalistyczny, podczas którego nauczysz się profesjonalnie oceniać zachowania psów oraz poznasz techniki modyfikacji zachowań psów. Nauczę Cię złe zachowania psów zmieniać na dobre – to moje motto od początku pracy Azorres, czyli od 2007 roku! Aneta AN Awtoniuk

Behawiorysta terapeuta zachowań psów pracuje nie tylko z samym psem, ale także z Opiekunami psa, dlatego w moim Kursie Specjalistycznym są moduły poświęcone pracy z Klientami i technikom prowadzenia rozmów z ludźmi. Uważam, i jest to potwierdzone moim doświadczeniem zawodowym, że taka wiedza jest niezbędna do prawidłowej komunikacji z Opiekunami psów, celnego zadawania pytań podczas wywiadu behawioralnego i podtrzymywania motywacji Dwunożnych do treningu.

Poza tym, jak rozmawiać trzeba z ludźmi, nauczę Cię widzieć, interpretować i rozumieć zachowania psów – od lękowych, przez pobudliwe, aż po agresywne. Pokażę Ci dwie sprawdzone przeze mnie metody oceny zachowań psów – korzystam z nich w swojej codziennej praktyce. Jeden z tych systemów opracowałam dla siebie bazując na neuronauce i zbieranym latami doświadczeniu w rehabilitacji najróżniejszych zachowań psów. Podzielę się z Tobą, dzięki temu unikniesz wyważania otwartych drzwi i poznasz sprawdzone, skuteczne i profesjonalne metody. Nauczę Cię wszystkich zasad modyfikacji zachowań psów, trenerskich technik uzyskiwania zachowań oraz zapoznam z odpowiednimi technikami pracy behawioralnej. Mało tego! Dam Ci możliwość przećwiczenia tego wszystkiego w praktyce.

Możesz wziąć udział tylko w wykładach – wszystkie odbędą się online – jeśli chcesz zdobyć wyselekcjonowaną i sprawdzoną w praktyce wiedzę o zachowaniach psów. Możesz też wziąć udział dodatkowo w zajęciach praktycznych – lekcje z zakresu uzyskiwania zachowań, sesje wygaszania zachowań, praktyka czytania mowy ciała psów, praktyka diagnozowania problemowych zachowań psów – case study z mojej prawdziwej pracy. Pokażę Ci filmy z mojej pracy, realne problemy konkretnych psów, zaprezentuję Ci rozwiązania, jakie zastosowałam, aby zmienić ich zachowanie.

Otwieram też opcję dla najbardziej zaangażowanych - po zdaniu egzaminu teoretycznego z wiedzy wykładowej, otrzymasz możliwość osobistego asystowania mi w konsultacjach diagnostycznych i terapeutycznych z prawdziwymi psami i ich Opiekunami. To opcja EXTRA, poza głównym programem Kursu.

Zdobędziesz wiedzę na temat układu nerwowego psów, działania psiego mózgu i emocji, które prowokują konkretne zachowania. Uzyskasz dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej Kursantów danego roku, aby wymieniać poglądy, dzielić się doświadczeniami, dyskutować o zachowaniach psów oraz wspierać się w zdobywaniu wiedzy.

Dużo specjalistycznej wiedzy i dużo praktyki – to charakteryzuje mój Kurs Specjalistyczny BEHAWIORYSTA PSÓW 2023

Ramowy zakres merytoryczny Kursu Specjalistycznego BEHAWIORYSTA PSÓW 2023

Stopień I, wykłady

1. Domestykacja psów
2. Ewolucja zachowań psa
3. Typy psów i ich potrzeby
4. Naturalne wzorce zachowań
5. Zachowania instynktowne
6. Analiza łańcucha łowieckiego i co z niego wynika dla poszczególnych typów psów
7. Mózg i układ nerwowy psa
8. Emocje u psów i ich wpływ na uczenie się
9. Stres u psa
10. Strategie przetrwania sytuacji kryzysowych przyjmowane przez psy
11. Komunikacja psów – 5 częściowy kurs sygnałów komunikacyjnych
12. Teoria dominacji w świetle nowoczesnej nauki
13. Wpływ stosowania kar na zachowanie i zdolność uczenia się psów
14. Wpływ diety na zachowanie
15. Procesy i mechanizmy uczenia się psów
16. Wzmacnianie i wygaszanie zachowań
17. Leki i suplementy w terapii behawioralnej
18. Terapie alternatywne wspomagające terapię behawioralną

Po zakończeniu tej części Kursu Specjalistycznego możesz zakończyć swoje zajęcia na tym etapie (otrzymasz potwierdzenie wzięcia udziału w wykładach) lub wziąć udział w II części – praktycznej.

Stopień II, zajęcia praktyczne

1. Konsultacje behawioralne – organizacja, zasady, plany pracy terapeutycznej
2. Zasady pracy behawiorysty – etyka pracy, bezpieczeństwo ludzi i psów
3. Techniki wspomagające komunikację i współpracę z Opiekunami psów
4. Język ciała psów – nauka praktycznej analizy i interpretacji
5. Główne modele oceny behawioralnej psa
6. Zachowania niepożądane – od lęku przez reaktywność po agresję – przyczyny, studia przypadków
7. Zaburzenia związane z rozłąką – przyczyny, studia przypadków
8. Zaburzenia związane z płcią i aktywnością hormonów płciowych – przyczyny, studia przypadków
9. Praca z własnym psem – uzyskiwanie i wygaszanie zachowań
10. Praca z psami schroniskowymi w zakresie określania temperamentu i odczytywania emocji psów
11. Praca z psami właścicielskimi w zakresie określania temperamentu i odczytywania emocji psów
12. Praktyki w zakresie diagnozowania problemów behawioralnych psów rodzinnych i stosowania skutecznych technik modyfikacji zachowań problemowych.

Po zakończeniu tej części Kursu Specjalistycznego możesz zakończyć swoje zajęcia na tym etapie (otrzymasz potwierdzenie wzięcia udziału w II części Kursu).

Jeśli chcesz uzyskać potwierdzenie kompetencji BEHAWIORYSTY PSÓW oraz stosowne dokumenty możesz: 1. zdać egzamin z wiedzy wykładowej, 2. napisać Pracę Zaliczeniową po ukończeniu zajęć II stopnia Kursu.

Zdanie egzaminu z wiedzy wykładowej i obronienie Pracy Zaliczeniowej oraz zaliczenie pomniejszych zajęć praktycznych skutkuje zdobyciem wiedzy i umiejętności BEHAWIORYSTY PSÓW i takie też zaświadczenie oraz Dyplom otrzymasz po zakończeniu całego cyklu nauki.

Opcja EXTRA, osobisty udział w prawdziwych konsultacji behawioralnych Anety Awtoniuk

Kurs Specjalistyczny BEHAWIORYSTA PSÓW 2023 rozpocznie się w Azorres 4 marca 2023 wykładami online (zakończenie II stopnia Kursu planuję na początku grudnia 2023)

Wszystkie Wykłady i seminaria online są na żywo (nie są to nagrane webinaria!)

Każdy Uczestnik Kursu otrzyma listę lektur obowiązkowych i uzupełniających.

Zapisy

Na Kurs Specjalistyczny można zapisać się i opłacić zaliczkę najpóźniej do północy 26.02.2023

Aby zapisać się na Kurs Specjalistyczny BEHAWIORYSTA PSÓW 2023 przyślij do nas azorres@azorres.pl mail z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu, datą urodzenia, nazwą miasta, z którego się zgłaszasz, informacjami o swoim psie (wiek, rasa/ typ, imię, informacją czy ma jakieś problemy behawioralne i jeśli tak, to jakie) i potwierdzeniem wpłaty/ części wpłaty.

Napisz w kilku zdaniach z jakich powodów chcesz studiować zachowania psów właśnie z nami.

Inwestycja

Kurs Specjalistyczny BEHAWIORYSTA PSÓW 2023 kosztuje 11900 pln za udział w całej części seminaryjnej – Stopień I. Miejsce na Kursie rezerwuje dokonanie wpłaty całości kwoty lub bezzwrotnej zaliczki 2000 pln w chwili dokonywania zapisu na zajęcia, najpóźniej do północy 26.02.2023. Jeśli chcesz zapłacić w ratach, skontaktuj się z nami mailowo w tej sprawie.

Udział we wszystkich zajęciach praktycznych Kursu Specjalistycznego Stopnia II kosztuje 14900. Miejsce na Kursie rezerwuje dokonanie wpłaty całości kwoty lub bezzwrotnej zaliczki 2000 pln w chwili dokonywania zapisu na zajęcia, najpóźniej do północy 31.05.2023.

Przy płatności jednorazowej za cały Kurs do 26.02.2023 otrzymujesz ZNIŻKĘ i pełna opłata wynosi łącznie 11000 + 14000.

Nr konta: 38 1140 2004 0000 3302 7680 7074 mBank (odbiorca przelewu: AZORRES, tytuł wpłaty: BEHAWIORYSTA PSÓW 2023 stopień I lub BEHAWIORYSTA PSÓW 2023 całość)

Dodatkowe pytania

Mailuj, dzwoń - jak Ci wygodnie. Pamiętaj tylko, że cały czas pracujemy z psami, więc możemy odpisywać z opóźnieniem, bo nie siedzimy cały czas w komputerze.