Profesjonalna terapia behawioralna

Konsultacja behawioralna, diagnoza behawiorystki i modyfikacja problemowych zachowań psa/kota poprzez Behawioralny Plan Pracy dla Opiekunów

Podczas spotkania z behawiorystką z Azorres skupicie się na pracy nad wybranym (uciążliwym czy niepokojącym) zachowaniem psa lub kota. Behawiorystka pomoże m.in. w przypadkach nadpobudliwości psa wyrażającej się najczęściej ciągnięciem na smyczy czy nieopanowanym zjadaniem znalezionych śmieci albo szczekaniem na inne psy lub przechodniów czy też zaczepianiem rowerzystów, rolkarzy, biegaczy itp. Behawiorystka z Azorres pomoże również w przypadku występowania u psa/kota objawów agresji albo strachu. Każde zachowanie zwierzaka, które jest denerwujące czy kłopotliwe, albo którego nie rozumiesz, lub którego chcesz oduczyć zwierzę, ale nie wiesz jak to zrobić, nadaje się do skonsultowania z behawiorystką.

Zasady pracy z behawiorystką z Azorres:

Jak przebiega Terapia Behawioralna w Azorres?

Kluczowe jest jak najszybsze zgłoszenie do Azorres problemu – najlepiej aby Opiekunowie zrobili to telefonicznie lub emailowo podając wtedy także numer kontaktowy do siebie (tel. zgłoszeniowy do Azorres: 510 257 940)

Etap I - wstępny wywiad telefoniczny (ok. 20-30 minut)

W tym momencie rozpoczyna się praca behawiorystki z Azorres, która przeprowadza wstępny wywiad telefoniczny z Opiekunami oraz ustala termin konsultacji diagnostycznej.

Etap II - konsultacja diagnostyczna (120-minutowa wizyta domowo-spacerowa), Diagnoza Behawioralna oraz Behawioralny Plan Pracy dla Opiekunów

Etap III - wspomagająca Opiekunów konsultacja telefoniczna (ok. 30-40 minut)

Po kilku dniach od spotkania diagnostycznego Opiekunowie mają możliwość omówienia z behawiorystką zagadnień pojawiających się na samym początku realizacji Behawioralnego Planu Pracy, aby uniknąć nieprawidłowych działań i pomyłkowych interpretacji zachowań, jakie może zaprezentować pies na tym etapie, a których Opiekunowie mogą nie rozumieć lub interpretować niewłaściwie.

Etap IV - konsultacja utrwalająca (60-minutowa wizyta domowa)

Po 2 tygodniach od spotkania diagnostycznego behawiorystka z Azorres ponownie spotyka się z psem i jego Opiekunami w ramach konsultacji utrwalającej, aby ocenić i podsumować dotychczasową pracę behawioralną Opiekunów ze zwierzęciem. W czasie tej wizyty behawiorystka przeprowadza:

Po jakim czasie pojawią się efekty Terapii Behawioralnej?

Czas trwania całej terapii jest uzależniony od siły problemowego zachowania, czasu występowania problemu z psem lub kotem (im wcześniej Opiekun zwróci się po pomoc, tym lepiej), wieku zwierzęcia, a także od realnego zaangażowania Opiekuna w realizację zaleceń terapeutycznych. Znaczenie ma również relacja Opiekunów ze zwierzęciem wpływająca na jego poczucie bezpieczeństwa lub poziom stresu, a w przypadku psów – to, czy był wcześniej szkolony i jakimi metodami. Zwykle po Konsultacji Diagnostycznej behawiorystka Azorres będzie w stanie określić czas jakiego potrzebuje pies (lub kot), aby zmienić swoje złe zachowanie.

Inwestycja w skuteczne rozwiązanie problemu z psem lub kotem:

Etapy I-III (czas pracy behawiorystki: 3h) - 450 zł (kwota zawiera 23% podatku VAT oraz koszt dojazdu w granicach administracyjnych Warszawy*; w przypadku konieczności naprawiania błędów behawiorystów wcześniej pracujących z psem/kotem doliczamy 200 zł)

Etap IV (czas pracy behawiorystki: 1 h) - 200 zł (kwota zawiera 23% podatku VAT oraz koszt dojazdu w granicach administracyjnych Warszawy*)

* wyjazdy poza Warszawę wyceniane są indywidualnie

Uwaga: w przypadku wyjątkowo złożonego problemu behawioralnego lub konieczności naprawiania długo trwających błędnych działań prowadzonych dotychczas wobec zwierzęcia, koszty terapii behawioralnej i wybór eksperta prowadzącego zwierzę będą ustalane indywidualnie.