KURS TRENERSKI TRENER PSÓW JESIEŃ 2022
(*nowy program Kursu*)

Wykłady online, konferencja Q&A online, treningi z własnym psem pod okiem trenerów Azorres, asysty podczas szkoleń grupowych w Szkole dla Psów Azorres i aż 8 dni praktyk z różnymi psami właścicielskimi
wrzesień - grudzień 2022

Od początku kursu pracujesz ze swoim psem ale także z obcymi psami właścicielskimi, bierzesz udział jako Kursant-ka oraz asystujesz trenersko w szkoleniach grupowych prowadzonych przez trenerów psów w Szkole dla Psów AZORRES, dzięki temu poznajesz pełną specyfikę szkolenia różnych psów. Pracujemy w oparciu o metodę pozytywnych wzmocnień, wykluczamy treserskie metody awersyjne (chociaż opowiemy Ci o nich na wykładach, żebyś wiedział-a, dlaczego nie warto ich używać). Zajęcia wykładowe i seminaryjne podzieliliśmy na mniejsze części, aby łatwiej było Ci nauczyć się wszystkiego, co potrzebujesz wiedzieć, aby zastosować to w praktycznym treningu. Dodatkowo rekomendujemy pracę własną pomiędzy spotkaniami. Zadajemy prace domowe pomiędzy sesjami wykładowymi – na zaliczenie. Jedną z prac zaliczeniowych jest wyszkolenie własnego psa w zakresie konkretnych umiejętności (komend), oczywiście według poznanych na Kursie instrukcji. Nauczysz się szkolenia z klikerem i bez. Podczas zjazdów praktycznych, to aż 8 dni praktyk z psami!, przećwiczysz szkolenie psów właścicielskich indywidualnie i w grupie. Spotkamy się także na konferencji Q&A online, aby odpowiedzieć na wszystkie dodatkowe pojawiające się pytania.

Kurs kończy się egzaminem praktycznym, podczas którego wykazując się znajomością metod uzyskiwania zachowań i motywacji psów, po prostu szkolisz psa.

PROGRAM Kursu Trenerskiego TRENER PSÓW JESIEŃ 2022

Kogo szkoli Trener Psów – psa czy opiekuna
Przegląd i omówienie wszystkich dostępnych metod szkoleniowych – wskazanie wad i zalet

Ewolucja zachowań psa
Etogram

Emocje u psów i ich wpływ na uczenie się
Stres w szkoleniu

Zmysły psa i ich rola w szkoleniu
Zdrowie psa a szkolenie

Komunikacja psów – jak psy porozumiewają się między sobą i z ludźmi
Nauka interpretacji języka ciała psów
Analizy filmów – case study/ studia przypadków – z zakresu komunikacji psów

Metody uzyskiwania zachowań
Motywacja psa
Nagrody i kary w szkoleniu – kwadrat wzmocnień
Wzmacnianie i wygaszanie zachowań
Użycie klikera w szkoleniu
Zarządzanie środowiskiem
Utrwalanie wyuczonych zachowań
Relaks i odpoczynek jako integralna część szkolenia psa
Najważniejsze punkty treningu psa

Organizacja lekcji szkoleniowych dla psów

Trening praktyczny umiejętności:
Kształtowania zachowań
Wyłapywania zachowań
Naprowadzanie na zachowania

Trening praktyczny umiejętności/ komend:
Skupianie na opiekunie – kontakt wzrokowy
Target
Komenda przerywająca zachowanie
Siad
Leżeć
Stój
Zostań w siad
Zostań w leżeć
Zostań w stój
Zostaw (niepodejmowanie jedzenia i przedmiotów z podłoża)
Puść (wypuszczanie z pyska tego, co pies trzyma)
Przynoszenie przedmiotu wyrzuconego przez opiekuna
Powrót do opiekuna na komendę
Chodzenie na luźnej smyczy

Czy pokażemy Ci konkretnie jak nauczyć psa każdej z wymienionych komend? Oczywiście! Otrzymasz gotowe tutoriale, jak uczyć i utrwalać poszczególne komendy. Program Kursu Trenerskiego opracowaliśmy tak, że każdy nauczy się szkolić psy. Uczymy praktycznych umiejętności do zastosowania natychmiast po zakończeniu kursu.

Nie ma znaczenia co umiesz przychodząc na kurs, pokażemy Ci wszystkie możliwości pracy trenerskiej z psami i powiemy z jakich powodów rekomendujemy jedne a inne odrzucamy. I nie będzie to nasze widzimisię - mamy na poparcie naszych decyzji naukowe dowody! Informacje o Prowadzących kurs: http://www.azorres.pl/szkola-dla-psow/trener-psow

Terminarz pracy

Wykłady i seminaria online na żywo (nie są to nagrane webinaria!)
16.09
18.09
30.09
2.10
9.10
23.10
18.11
(zajęcia we wszystkie piątki rozpoczynają się o godz. 17:30)

11-12-13.11 zjazd w Warszawie, praktyki szkolenie psów
25-26-27.11 zjazd w Warszawie, praktyki szkolenie psów
3-4.12 zjazd w Warszawie, praktyki szkolenie psów
4.12.2022 egzamin końcowy praktyczny

Na Kurs Trenerski można zapisać się i opłacić swój udział najpóźniej do 31.08.2022.

Zapisy

Aby zapisać się na Kurs Trenerski przyślij do nas azorres@azorres.pl mail z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu, datą urodzenia, nazwą miasta, z którego się zgłaszasz, informacjami o swoim psie (wiek, rasa/ typ, imię) i potwierdzeniem wpłaty/ części wpłaty.

Napisz w maksymalnie 2 zdaniach z jakich powodów chcesz szkolić psy.

Egzamin

Nie uznajemy teoretycznej wiedzy bez jej praktycznego przełożenia. Dlatego podczas egzaminu po prostu wyszkolisz psa z wybranych konkretnych umiejętności.

Od razu będzie wiadomo czy potrafisz zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Czysta, jasna sytuacja, w której samodzielnie wystawiasz sobie ocenę pracując z psem - Ty wybierasz metody szkoleniowe, motywatory, wszystko. My się tylko przyglądamy i będziemy interweniować wyłącznie w przypadku, gdyby psu miała zadziać się jakakolwiek krzywda (emocjonalna albo fizyczna).

Uważamy, że taki egzamin jest uczciwy - nauczysz psa, to zdajesz. Nie nauczysz psa, to nie zdajesz.

A jeśli zdasz, to otrzymasz Dyplom Trenerski i zaświadczenie o ukończeniu kursu zawodowego TRENER PSÓW w Azorres.

UWAGA! Egzamin NIE JEST OBOWIĄZKOWY, jeśli nie zamierzasz szkolić cudzych psów w przyszłości.

Inwestycja

Kurs Trenerski TRENER PSÓW w Azorres to ponad 130 godzin zajęć na żywo z Prowadzącymi Kurs oraz dodatkowo praca własna w domu (rekomendujemy około 60 godzin - prace domowe na zaliczenia). W tej edycji zmieniliśmy program Kursu dodając dwa dni praktyk z psami.

W zdobycie umiejętności i wiedzy TRENERA PSÓW inwestujesz 6660 pln.

Nr konta: Azorres 38 1140 2004 0000 3302 7680 7074, odbiorca przelewu: AZORRES, tytuł wpłaty: TRENER PSÓW JESIEŃ 2022. Jeśli chcesz zapłacić w ratach, napisz do nas.

>>>UWAGA<<<

OPCJA dla tych z Was, którzy chcą wziąć udział tylko w wykładach i seminariach teoretycznych na żywo online i nie chcą przyjeżdżać do Warszawy na praktyki z psami.

Inwestycja: 2900 pln (w przypadku wybrania tej formy udziału w zajęciach wpisz jako tytuł wpłaty: WYKŁADY TRENER PSÓW JESIEŃ 2022)
(nie otrzymujesz Dyplomu ukończenia Kursu Trenerskiego)

Dodatkowe informacje

Pytaj. Mailem, telefonem, jak Ci wygodnie. Pamiętaj tylko, że nie siedzimy przed komputerami w ciągu dnia, bo pracujemy z psami, więc będziemy odpisywać w miarę możliwości czasowych.

Tel. +48 510 257 940 e-mail: azorres@azorres.pl