Azorres w mediach

Telewizja

Zabierajmy ze sobą psy na wakacje! Polsat.pl

2019-07-02

Behawiorystka zwierząt z programu „SuperPies” specjalnie dla POLSAT.PL. Jak powinniśmy postępować z naszymi czworonogami podczas upałów? Czy możemy im pomóc przetrwać wysokie temperatury? Znakomita specjalistka podpowiada również, co robić z kotami i psami, gdy wyjeżdżamy na dłuższy urlop.

Obejrzyj

Trzeba karać za przemoc wobec zwierząt! Polsat.pl

2019-03-15

Behawiorystka z programu „SuperPies” o agresji ludzi i adopcji psów. Prowadząca poradnik dla właścicieli czworonogów doradza bohaterom jak postępować z pupilami i w jaki sposób rozwiązywać ich problemy. W szczerej rozmowie z POLSAT.PL o szacunku do zwierząt oraz komu pomogła w najnowszym sezonie programu.

Obejrzyj

Była zimna, nieprzytomna i nie oddychała. Weterynarze uratowali kotkę Pusię, TVN24

2019-02-10

Cud w Montanie - weterynarze uratowali kota, który zamarzł w śniegu. Kotka o imieniu Pusia nie wróciła do domu na noc. Temperatura na zewnątrz spadła poniżej zera, do tego padał śnieg i wiał wiatr. Kiedy ją znaleziono, była zimna, nieprzytomna i nie oddychała. Podobne sytuacje już się zdarzały, a wolę przetrwania zwierząt komentuje behawiorystka Aneta Awtoniuk.

Obejrzyj

Superstacja, magazyn Raport

2018-06-29

Dwoje dzieci – 3-letni chłopiec i 8-miesięczna dziewczynka – z ciężkimi obrażeniami ciała trafiły do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie po pogryzieniu przez psa rasy amstaff. Sprawę badają policja i prokuratura. Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca była gościem magazynu Raport w Superstacji właśnie w tej sprawie.

Obejrzyj

Pies na spacerze bez smyczy. Dobry pomysł? Dzień dobry TVN

2018-02-19

W zeszłym tygodniu Rada Warszawy uchwaliła nowe zasady dotyczące wyprowadzania psów. Do tej pory było tak, że psy mogły biegać luzem w miejscach rzadko uczęszczanych przez ludzi lub na specjalnych wybiegach dla czworonogów. Teraz, jeżeli pies będzie oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację opiekuna, będzie mógł biegać luzem. Nowelizacja regulaminu wzbudza wiele kontrowersji. Nie podoba się zwłaszcza rodzicom małych dzieci. Behawiorystka Aneta Awtoniuk w studiu Dzień Dobry TVN skomentowała ten pomysł. Czy pies na spacerze bez smyczy to dobry pomysł, czy nie. Czy opiekunowie zawsze potrafią realnie ocenić umiejętności swoich zwierząt?

Obejrzyj

Pies niszczy mieszkanie, bo się nudzi, Dzień dobry TVN

2018-01-20

Często dzieje się tak, że podczas naszej nieobecności w domu psy niszczą buty, meble, ściany. Czy jest to efekt tęsknoty za panem? Czy nieumiejętność zostawania psa samego w domu rozwiąże psi towarzysz? Jak wyciszyć psa przed naszym wyjściem? Gościem Dzień Dobry TVN była Aneta Awtoniuk, behawiorystka.

Obejrzyj

Fakty z Zagranicy, TVN24 BIS

2017-12-22

Z roku na rok lekarze na całym świecie coraz częściej decydują się na pomoc psich terapeutów. Jak wynika z badań, dogoterapia przyczynia się między innymi do zredukowania stresu i poczucia samotności. Zwiększa też odporność na ból, odwracając od niego uwagę. Aneta Awtoniuk opowiadała o terapii z udziałem zwierząt w głównym wydaniu Faktów z Zagranicy.

Obejrzyj

Fakty TVN

2017-10-24

O politycznych zwierzętach i o tym, jak pies Prezydenta Francji nasikał do kominka w głównym wydaniu Faktów TVN opowiada behawiorystka zwierzęca Aneta Awtoniuk.

Obejrzyj

Telewizja WP

2017-09-16

Czy koty da się tak samo ułożyć jak psy? A może nie warto – bo są to jednak zupełnie inne zwierzęta, mają inne potrzeby i należy je uwielbiać za inne fantastyczne cechy? O tym, w towarzystwie dwóch uroczych kociąt, opowiadała w wp.tv Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierząt

Obejrzyj

Magazyn "Polska i Świat", TVN24

2017-09-11

"Pies, który nie może wokalizować, to jest właściwie kaleka" - to fragment komentarza Anety Awtoniuk, behawiorystki zwierzęcej do skandalicznego wyroku amerykańskiego sądu, który nakazał podcięcie strun głosowych psom. Reszta komentarza: "Sąd nie ma kompetencji, żeby decydować o takim okaleczeniu zwierzęcia! To tak, jakby wydał wyrok podcięcia strun głosowych dziecku, które głośno płacze."

Obejrzyj

Dzień Dobry TVN

2017-09-06

Kot to najbardziej niezależne i tajemnicze zwierzę domowe, jakie możemy sobie wyobrazić. Dlatego na temat przedstawicieli tego gatunku powstało wiele mitów: że nie przywiązują się do człowieka, że są wredne i w końcu, że mogą udusić niemowlę we śnie. Czy któryś z nich jest prawdą? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym m.in. behawiorystka Aneta Awtoniuk.

Obejrzyj

Fakty po południu, TVN24

2017-08-14

Aneta Awtoniuk nie ma wątpliwości, że to człowiek jest najbardziej agresywnym gatunkiem na ziemi.

Obejrzyj

Przyjaciel poznany w potrzebie, "Polska i Świat", TVN24

2017-07-11

W poniedziałek przez Polskę przeszły gwałtowne burze. Mieszkańcy sprzątają, liczą straty i dziękują, że przeżyli. Również rodzina z Opolszczyzny. Uratował ją pies. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Obejrzyj

Dzień Dobry TVN

2017-06-07

Znacie syndrom czarnego psa? To przez kolor umaszczenia czarne psy latami siedzą w schroniskach. Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca i trenerka psów rozwiewała mity na ten temat!

Obejrzyj

Poranek Wstajesz i Weekend, TVN24

2017-01-08

W poranku Wstajesz i Weekend w TVN24 prowadzący pytali Anetę Awtoniuk, behawiorystkę zwierzęcą i instruktorkę szkolenia psów jak pomóc zwierzakom przetrwać silne mrozy. Zima zbiera śmiertelne żniwo nie tylko wśród ludzi, na śmierć zamarzają także zwierzęta unieruchomione na krótkich łańcuchach przy pseudobudach - gdy tylko można pomóc - reagujmy!

Tutaj znajdziecie kilka porad od Anety Awtoniuk jak opiekować się psem w trakcie dużych mrozów.

Pytanie na śniadanie, TVP2

2017-01-07

Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca i trenerka psów z misją ratunkową dla nadpobudliwej bokserki. W sobotnim Pytaniu na śniadanie behawiorystka Azorres udzieliła ważnych podpowiedzi opiekunom psów z ADHD. „Pamiętajcie, jedna zmiana niewiele pomoże - w sytuacjach, gdy mamy okiełznać nadpobudliwego psa trzeba działać wielotorowo, a przede wszystkim zapewnić psu czas na szkolenie przez zabawę. Pies znudzony to pies kłopotliwy! Jeden dłuższy spacer w ciągu dnia NIE WYSTARCZY.” – mówiła Aneta Awtoniuk w telewizyjnej Dwójce.

Obejrzyj

Pytanie na śniadanie, TVP2

2016-12-27

Behawiorystka zwierzęca i trenerka psów Aneta Awtoniuk podpowiadała jak pomóc psu podczas głośnego i hucznego Sylwestra. Leszek Stanek, opiekun psa Vaderka, znanego z programu "Przygarnij mnie" mógłby zostać asystentem Anety. Sami zobaczcie! A tutaj wiedza dla tych, którzy wolą czytać.… Dbajcie o swoje psy nie tylko w trudnym czasie!

Obejrzyj

Fakty TVN

2016-11-06

Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca komentuje zachowanie właściciela psa, który ruszył na ratunek swojemu zwierzakowi zaatakowanemu przez… kangura! Rzecz się działa w Australii, a komentarz naszej behawiorystki w głównym wydaniu Faktów TVN.

Obejrzyj

TVN24 BIS

2016-10-12

Klonowanie psów zagości w Polsce? - Na naszym rodzimym ryneczku też pojawiają się takie pomysły w głowach właścicieli - mówi o klonowaniu psów Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierząt. W Korei Południowej takich zabiegów odbywa się ok. 100 rocznie. - Myślenie ludzi o tym żeby mieć identycznego psa bierze się stąd, że jesteśmy bardzo przyzwyczajeni do wyglądu - wskazuje gość TVN24 BiS. Jak mówi behawiorystka, sama z tego, by nie skorzystała, bo "nie klonuje się relacji, uczucia i tego co wypracowujemy w procesie wspólnego życia".

Obejrzyj

TVN24 BIS, Fakty z zagranicy

2016-09-01

Naukowcy udowodnili niedawno coś, o czym psiarze wiedzą od zawsze – że psy rozumieją ludzką mowę! Komentuje Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca.

Obejrzyj

Cisna ma nowego kompana, Polska i Świat, TVN24

2016-06-09

W Poznaniu Cisna poznała Bariego. Cisna to miś, a Bari to pies. Para jest zoologiczna, ale i terapeutyczna. Bo Cisna to sierota, która wyraźnie potrzebowała zwierzęcego towarzystwa. Eksperyment już zaczyna działać.

Obejrzyj

Wydarzenia Polsat

2016-05-11

Dwa psy – doberman i owczarek niemiecki - należące do księdza dotkliwie pogryzły 4 letniego chłopca. Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów mówi otypowych zachowaniach tych ras.

Obejrzyj

Pytanie na śniadanie, TVP2

2016-02-24

Jakie warunki trzeba spełnić, aby adoptować psa ze schroniska opowiadała Aneta Awtoniuk behawiorystka zwierzęca i trenerka psów.

Obejrzyj

Dzień na żywo, TVN24

2016-02-13

Dlaczego dzikie zwierzęta podchodzą coraz bliżej ludzkich siedzib? Bo ludzie zagarniają ich przestrzeń! M.in. o tym mówiła w TVN24 Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca.

Weterynarz ukarany za pomoc zwierzętom. Blisko ludzi, TVN24

2016-01-23

Weterynarz ukarany za pomoc chorym, porzuconym zwierzętom. Nie tylko leczy bezdomne psy i koty, ale szuka dla nich domów. Powiatowy Lekarz Weterynarii uznał jednak, że weterynarz nielegalnie prowadzi schronisko. Aneta Awtoniuk, ekspert ds. opieki nad zwierzętami, zaznaczyła, że to, co robi pan Artur w swojej lecznicy, jest wzorem do naśladowania dla wszystkich innych gmin.

Obejrzyj

Wstajesz i Wiesz, TVN24

2016-01-01

W pierwszym dniu nowego roku Aneta Awtoniuk behawiorystka zwierzęca i trenerka psów Azorres podpowiadała co zrobić, jeśli pies boi się spacerów wystraszony fajerwerkami i petardami sylwestrowej nocy oraz jak zachować się, jeśli nasz pies ucieknie wystraszony nagłym hałasem.

Nowy Dzień, magazyn poranny na żywo, Polsat News

2015-12-31

Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca opowiadała w poranku Polsat News jak pomóc domowym zwierzakom, gdy ludzie zbyt hucznie się bawią w Sylwestra.

Nie dla psa winda. Wydarzenia, Polsat

2015-11-06

Winda nie dla psa. Taką dyrektywę wydał zarząd wspólnoty w jednym ze szczecińskich bloków. Powód: czworonogi dobra wspólnego nie szanują i je obsikują.

Obejrzyj

Kiedy nasz pies ma dość upałów i aktywności? TVN24

2015-06-13

Sobota w Warszawie, pełne słońce, temp. powietrza ok 30 stopni, asfalt płynie, ludzie ledwo chodzą i starają się chować w cieniu a środkiem rozgrzanego chodnika jedzie na rowerze pan ciągnąc za sobą psa na smyczy. Pies ledwo przebiera łapami, ale co tam, panu to nie przeszkadza - pies musi być przecież wybiegany… Jak skomentowała tę sytuację Aneta Awtoniuk, behawiorystka i instruktorka szkolenia psów w Dniu na żywo w TVN24 możecie zobaczyć tutaj.

Dzień na żywo, TVN24

2015-06-13

Behawiorystka i trenerka psów Aneta Awtoniuk komentowała w TVN24 historię dzielnego pinczera Arnolda, który rzucił się na dzika atakującego jego właściciela i cudownego owczarka niemieckiego Barego, który uciekł ze schroniska do swojego chorego na raka właściciela.

Wydarzenia, Polsat

2015-03-27

Kot Rademenes został pielęgniarzem i opiekunem innych zwierząt… O kociej i psiej empatii opowiadała w materiale Wydarzeń behawiorystka zwierzęca Aneta Awtoniuk.

Obejrzyj

Dzień na żywo, TVN24

2015-03-21

Jak ważny dla psów jest węch? Czy uzasadnione jest stwierdzenie, że pies bez nosa to jak człowiek bez oczu? O psim węchu oraz przy okazji o idiotycznych (i niezgodnych z prawem!) przepisach nakazujących przenoszenie psów na rękach przez teren osiedla w Dniu na żywo w TVN24 opowiadała Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów.

Wstajesz i Wiesz, TVN24

2015-03-10

W Poranku TVN24 "Wstajesz i Wiesz" Jarosław Kuźniar rozmawiał z Anetą Awtoniuk – behawiorystką zwierzęcą i trenerką psów o zaletach i wadach wystaw psów oraz o „psim biznesie”. Dramatycznym pretekstem do rozmowy była śmierć psa Jaggera wiązana z jego udziałem w najsłynniejszej wystawie psów Crufts.

Dzień na żywo, TVN24

2015-03-08

W Dniu na żywo w TVN24 Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów opowiadała o najpopularniejszych psich problemach związanych z ich wielkością. Mówiła o socjalizacji, szczególnie ważnej w przypadku ras miniaturowych oraz o właściwym wychowaniu psów ras dużych, które bywają kłopotliwe właśnie ze względu na swoje gabaryty.

Raport z Polski, TVP3

2015-01-21

W magazynie Raport z Polski w TVP Aneta Awtoniuk Coach i behawiorystka opowiadała o zachowaniach psów – wyjaśniła na czym polega łańcuch łowiecki i czy prawdą jest, że pozycja żółwia jest najbezpieczniejszą, jaką mogą przyjąć dzieci w obronie przed agresywnym psem.

Obejrzyj

Dzień na żywo, TVN24

2015-01-21

O psiej agresji, o zachowaniach wyglądających na agresywne oraz o zachowaniach łowieckich psów behawiorystka Aneta Awtoniuk opowiadała w rozmowie z Anną Seremak w studiu TVN24.

Obejrzyj

Jak zachować się wobec agresywnego psa? TVN 24

2015-01-17

Aneta Awtoniuk gościła w programie na żywo w TVN24, gdzie wraz z prowadzącą program starała się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego psy spod Włocławka pogryzły kobietę spacerującą z wózkiem.

Obejrzyj

Poznaj sposoby ochrony przed agresywnym psem.

Sylwestrowa noc może być źródłem stresu dla zwierząt. Jak im pomóc? TVN Fakty

2014-12-31

Fajerwerki, petardy, głośna muzyka – to co dla nas jest coroczną zabawą, dla czworonogów może być koszmarem. Aneta Awtoniuk, zwierzęcy behawiorysta, radzi, jak oszczędzić psu stresu związanego z sylwestrową nocą.

Obejrzyj

To jest dzień, Polsat News

2014-12-30

W studiu Polsat News Aneta Awtoniuk doradzała właścicielom psów i kotów co mogą zrobić w ostatniej chwili, aby pomóc swoim lękliwym zwierzakom przetrwać sylwestrowe fajerwerki i petardy... Behawiorystka Awtoniuk wyjaśniła także jak wykonać pierwsze kroki przy odwrażliwianiu fajerwerków.

Kilka podpowiedzi, co robić, gdy psy boją się wystrzałów i fajerwerków znajdziesz tutaj.

"Bądźmy blisko, ale nie pocieszajmy". Jak pomóc zwierzętom przeżyć sylwestra, TVN24

2014-12-28

Huczna noc sylwestrowa to dla czworonogów prawdziwy koszmar. Nie jest jednak za późno, by pomóc im uporać się z lękiem wywołanym wystrzałami fajerwerków i petard. Jak to zrobić, radziła w TVN24 Aneta Awtoniuk, behawiorysta zwierzęcy.

Obejrzyj

Zwierzęta podczas Sylwestra, TVN24

2014-12-28

Zwierzęta podczas Sylwestra – to temat rozmowy z Anetą Awtoniuk, trenerką i terapeutką psów oraz behawiorystką ze Szkoły dla psów Azorres. Tutaj znajdziesz garść podpowiedzi od Azorres, jak pomóc psu przetrwać Sylwestra: http://www.azorres.pl/index.php?sec=96

Szkło Kontaktowe, TVN24

2014-12-28

O tym, że wielu właścicieli psów i kotów zapomina, że jednak Sylwester przychodzi rok w rok i nie przygotowuje zawczasu swoich zwierząt do bezstresowego zniesienia sylwestrowej nocy, Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów opowiadała w Szkle Kontaktowym w TVN24.

Mamka z wrocławskiego ZOO przez 40 lat wychowała dziesiątki zwierząt, TVN Fakty

2014-12-25

Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów, skomentowała dla Faktów TVN czy zwierzęta odczuwają utratę swojego opiekuna.a

Obejrzyj

Żywy prezent na święta? TVN24

2014-12-21

"Zaskoczyć ciocię Krysię, bo czuje się samotna"? Zwierzę to nie prezent pod choinkę – przekonywała Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów w TVN24. Mówiła także o kolorowych opłatkach dla zwierząt i o tym, jak wyglądają święta z perspektywy psa lub kota.

Obejrzyj

To jest dzień, Polsat News

2014-12-19

Aneta Awtoniuk, behawiorysta i trener psów, była gościem Mariusza Abramowicza w programie na żywo To jest dzień w Polsat News. Rozmawiali o coraz bardziej popularnym w Polsce dawaniu żywych zwierząt w prezencie gwiazdkowym. Pamiętajcie, zwierz to nie rzecz.

Nowy dzień, Polsat News

2014-12-07

Jak ubrać psa, żeby go nie skrzywdzić, a ochronić przed zimnem. O tym w Poranku Polsat News opowiadała Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów. Prezentowała właściwe i niewłaściwe ubrania dla psów i przypominała, jak przygotować nasze zwierzaki do zimy.

Wydarzenia Opinie Komentarze, Polsat News

2014-08-18

Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów w podsumowaniu dnia: WYDARZENIA, OPINIE, KOMENTARZE w Polsat News na żywo opowiadała o trudnej sztuce wychowania psów, o psim przywiązaniu i o tym, jak dbać o psa, żeby zostać jego centrum wszechświata.

Poranek, TVP Info

2014-08-02

Behawiorystka i trenerka psów, ale także life coach (co ważne w kontekście TEGO tematu!) Aneta Awtoniuk z Azorres opowiadała o stresie i chorobach psychicznych psów i wpływie zachowania właścicieli na zachowanie ich zwierząt.

Dzień na żywo, TVN24

2014-07-27

Aneta Awtoniuk, specjalistka od zachowań ludzi i zwierząt mówiła w TVN24 w programie na żywo o tym, jak pożegnać się ze swoim ukochanym psem, jak przeżyć żałobę po śmierci ukochanego psa oraz jak pomóc psu przetrwać żałobę po śmierci ukochanego właściciela.

TVP Info

2014-07-05

Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie i jak pomóc psu przetrwać gorące dni – o tym m.in. opowiadała Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów w porannym programie na żywo w TVP Info.

Porady Azorres na upały przeczytaj tutaj.

Nowy Dzień, Polsat News, Polsat

2014-06-15

W Międzynarodowym Dniu Dogoterapii Aneta Awtoniuk i owczarek niemiecki Frodo gościli w porannym programie na żywo w Polsat News i Polsat. Aneta Awtoniuk opowiadała o terapii, edukacji i aktywnościach z udziałem psów.

Program na żywo, TVN24

2014-05-31

Aneta Awtoniuk, specjalistka od zachowań ludzi i zwierząt była gościem TVN24 komentując pojawienie się łosia w centrum ruchliwej dzielnicy Warszawy. Wspominała o zwyczajach łosi i uczyła kierowców, jak zachować się, gdy na drodze znienacka pojawi się zwierzę – nie oślepiać światłami, a zatrąbić krótko i zwolnić umożliwiając łosiowi opuszczenie jezdni.

Program na żywo, TVN24

2014-05-18

Aneta Awtoniuk ekspertka w zakresie zachowań ludzi i zwierząt była gościem TVN24, gdzie komentowała akcję bohaterskiej kotki z Kaliforni, która uratowała dziecko przed napaścią psa.

Wydarzenia, Polsat News

2014-05-15

Aneta Awtoniuk, znawczyni zachowań psów i kotów komentowała dla telewizji Polsat i Polsat News zachowanie bohaterskiego kota, który odgonił od małego chłopca atakującego go psa. Opowiadała, czy takie zachowanie jest dla kotów naturalne i czy można wyszkolić kota obrończego ;)

Pies. Najlepszy przyjaciel dziecka? Dzień Dobry TVN

2014-02-07

Nie możemy wychowywać dzieci w sterylnych warunkach, bo wtedy będą narażone na każdą możliwą infekcję – mówiła behawiorystka Aneta Awtoniuk w Dzień Dobry TVN. Czy jeśli pies jest regularnie odrobaczany i kąpany jest bezpieczny dla dziecka? Jak kontakt z psem wzmacnia tworzenie przyszłych relacji społecznych i empatii? Jak wychować psa, by nie zaatakował…

Zobacz

Wydarzenia, Polsat

2013-11-12

Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów w Szkole dla psów Azorres, komentując dla telewizji Polsat 2 ostatnie pogryzienia dzieci przez psy, podkreśliła jak ważna jest wiedza i zaspokojenie potrzeb psa oraz bezpieczne skanalizowanie jego naturalnych instynktów, aby pies - każdej rasy! - mógł być bezpiecznym towarzyszem ludzkiej codzienności.

Emocje zwierząt. Wydarzenia, Polsat

2013-10-12

Aneta Awtoniuk, zwierzęcy behawiorysta i trener psów ze Szkoły dla psów Azorres, opowiadała o emocjach zwierząt w Wydarzeniach telewizji Polsat.

Przemoc wobec psów. Pytanie na śniadanie, TVP2

2013-08-17

Maciej Biedrzycki z Agencji Forum zrobił podczas Pytania na śniadanie w TVP2 zdjęcie, jak Aneta Awtoniuk i Michał Piróg, podsumowując Kampanię Społeczną WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ pokazują działanie kolczatki... Przypominamy, że na kanale YouTube Kampanii WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ znajdziecie darmowe porady, jak pracować z psami, np. takimi, które ciągną na smyczy. Nie trzeba przemocą - Wychowujmy, nie tresujmy!

Więcej na stronie TVP2

Czy pies może oglądać telewizję, Poranek TVP Info / Kawa czy herbata TVP1

2013-07-30

1 sierpnia rusza w USA specjalna telewizja dla psów. Aneta Awtoniuk behawiorystka Azorres przekonywała widzów TVP1 i TVP Info, że psu potrzebny jest spacer, zabawa i kontakt z innymi psami oraz opiekunem, a nie kanał telewizyjny!

Raport i Wiadomości, Superstacja

2013-07-28

Behawiorysta zwierzęcy Aneta Awtoniuk uczyła w niedzielnym programie Raport jak zadbać o psa w upale, jakich zasad przestrzegać, aby nasz czworonożny pupil zniósł bezproblemowo gorące dni. Więcej porad o tym, jak pomóc psu przetrwać gorąc lato: Psy w upale oraz Pierwsza pomoc psu z udarem a także: Jak poznać, że pies jest odwodniony.

To Był Dzień, Polsat News

2012-12-29

Trenerka psów Azorres – Aneta Awtoniuk była gościem programu To Był Dzień w Polsat News. Aneta Awtoniuk podpowiadała jak sprawdzić czy pies ma fobię dźwiękową i może bać się sylwestrowych petard i fajerwerków. Widzowie otrzymali instrukcję, jak postępować z psem w Sylwestra, aby złagodzić jego stres spowodowany wystrzałami.

Zwierzęta w czasie świąt, Raport, Superstacja

2012-12-07

W Superstacji w programie "Raport" o godz. 15.50 gościła na żywo Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów. Rozmowa dotyczyła psów w Święta – czy powinny otrzymywać prezenty, a jeśli kupić prezent dla psa, to jaki, jak psy znoszą świąteczną gorączkę i czy odczuwają emocje związane ze Świętami.

Azorres i komisarz Rex, "LOL", TVP1

2012-11-04

Aneta Awtoniuk trenerka psów i behawiorystka ze szkoły dla psów Azorres była gościem młodzieżowego programu LOL w TVP 1 wraz z psią gwiazdą serialu Komisarz Alex.

Obejrzyj

Oryginalne zabawki dla psa. Pytanie na śniadanie, TVP2

2012-08-23

Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów rozmawiała w Pytaniu na śniadanie o zabawkach behawioralnych dla psów. Pokazała też, jak samemu można zrobić zabawki rozwijające inteligencję czworonoga.

Obejrzyj

Pies Macieja Kozłowskiego szuka nowego domu. Pytanie na śniadanie, TVP2

2012-07-27

Aneta Awtoniuk behawiorystka zwierzęca i trenerka psów została zaproszona do "Pytania na śniadanie", aby porozmawiać o adopcji psa znanego aktora Macieja Kozłowskiego. Sprawa jest kontrowersyjna – polecamy obejrzenie materiału – a komentarz Anety Awtoniuk po programie taki: „Gdyby mój ukochany mąż umarł i zostałby mi po nim pies, to oprawiłabym go w ramki, dbała bardziej niż o siebie i nigdy przenigdy nie oddałabym go komukolwiek. Jestem daleka od oceniania wdowy po aktorze, chcę pomóc psu, bo jest zagubiony i zwyczajnie mi go żal.”

Obejrzyj

Pies w samolocie, Pytanie na śniadanie, TVP2

2012-07-10

Jakimi liniami możemy podróżować z psem czy kotem, a jacy przewoźnicy się na to nie zgadzają? Jakie są opłaty? Jakie dokumenty trzeba przedstawić? Czy pies zawsze musi podróżować w luku bagażowym, czy może lecieć w kabinie? A przede wszystkim jak przygotować psa do lotu? Aneta Awtoniuk – terapeutka zachowań psów była gościem Pytania na śniadanie w TVP2.

Obejrzyj

Jak zadbać o psa w czasie Euro 2012. Pytanie na śniadanie, TVP2

2012-05-28

Jak zadbać o psa w czasie Euro 2012 opowiadała w studiu Pytania na śniadanie behawiorystka i trenerka psów Aneta Awtoniuk. Gośćmi programu byli także aktor Robert Kudelski i funkcjonariusz Straży dla Zwierząt.

Obejrzyj

Pomóż psu przetrwać Euro. Pogodny Poranek, TTV

2012-05-27

W niedzielnym programie telewizji TTV „Pogodny Poranek” Aneta Awtoniuk podpowiadała jak pomóc psu przetrwać Euro 2012, a szczególnie jak oswoić psiaka z własnymi wybuchami emocji podczas oglądania meczów w domu.

Telewizja dla psów. Wydarzenia, Polsat

2012-05-15

W Kalifornii powstała pierwsza telewizja dla psów. Jej twórcy twierdzą, że pomoże ona psiakom znieść samotne zostawanie w domu. Aneta Awtoniuk komentując w Wydarzeniach Polsatu uruchomienie kanału dla psów, stwierdziła, że żadna telewizja nie zastąpi psu towarzystwa ludzi i innych psów. Samotność nie jest dla psa naturalna, bo jest on istotą społeczną. Musi się nauczyć, że zostawanie w samotności nie jest złe. Odpowiedzialność za to spoczywa na opiekunach. Żadna telewizja ich w tym nie wyręczy.

Aneta Awtoniuk komentuje historię labradora. Wydarzenia, Polsat

2012-02-09

Aneta Awtoniuk behawiorystka i instruktorka szkolenia psów komentowała historię labradora, który po 2 latach od zaginięcia rozpoznał na ulicy swoją właścicielkę.

O psach podczas wielkich mrozów. Wiadomości, Polsat News

2012-02-06

Aneta Awtoniuk, behawiorystka i instruktorka szkolenia psów o psach podczas wielkich mrozów: "Człowiek jest zawsze największym zagrożeniem dla zwierząt. Gdyby one mogły same decydować, poradziłyby sobie z dużym mrozem. Szukałyby schronienia, możliwości schowania się, ukrycia przed wiatrem, szukałyby stogów siana, które zostają zwykle na wsiach, nawet tych rozmieszczonych wokół miast i tam by się zakopały. A przede wszystkim miałyby możliwość ruchu. Najgorsze, co można zrobić psu, który mieszka na dworze na stałe, to w taką pogodę unieruchomić go np. przy budzie, albo nawet w kojcu. Nawet kiedy kojec jest ocieplony a pies i tak nie ma możliwości rozgrzania się i poruszania się we własnym tempie, to po prostu zamarznie."

Dogoterapia. Godzina Na Poddaszu, TTV

2012-01-17

O dobroczynnym wpływie psów na ludzi i zaletach dogoterapii Aneta Awtoniuk z owczarkiem niemieckim Frodo opowiadała w programie "Godzina Na Poddaszu" w nowej telewizji TTV (Twoja Telewizja).

Koniec trzymania psów na łańcuchach. Pytanie na śniadanie, TVP2

2012-01-02

Od stycznia handel psami i kotami poza rejestrowanymi hodowlami jest nielegalny. Wprowadzono także zakaz trzymania zwierząt na uwięzi dłużej niż 12 godzin albo w sposób powodujący cierpienie. Zakazano także tzw. kopiowania, czyli przycinania psom ogonów i uszu dla celów estetycznych. Co na te zmiany miłośniczki i obrończynie praw zwierząt Aneta Awtoniuk, Barbara Bursztynowicz i nasza prowadząca Agnieszka Szulim?

Obejrzyj

Elektryczne obroże antyszczekowe – czy są bezpieczne dla psa. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-11-23

Jeśli pies uporczywie szczeka, wiele osób sięga po elektryczną obrożę antyszczekową. Czy to właściwe rozwiązanie, czy elektryczna obroża antyszczekowa rozwiązuje problem psa czy problem właściciela, czy obroże antyszczekowe są bezpieczne dla psa… - o tym wszystkim w Pytaniu na śniadanie Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów ze Szkoły dla Psów Azorres.

Obejrzyj

Wychowaj swojego psa! Kawa czy herbata, TVP1

2011-10-23

Wychowaj swojego psa, zamiast tresować – apeluje Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów, inicjatorka Kampanii Społecznej Wychowuję, nie tresuję. W studiu niedzielnej Kawy czy herbaty rozwiązuje problemy wychowawcze suczki Mai Frykowskiej i podpowiada kilka praktycznych sposobów, które zamienią waszego pupila w... anioła!

Aneta Awtoniuk o nauce przywołania psa na spacerze. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-10-13

Wracanie na wołanie jest najważniejszą umiejętnością, jakiej musisz nauczyć swojego psa dla jego i twojego bezpieczeństwa. Co zrobić, jeżeli pies został bezwiednie nauczony, że można nie wracać na wołanie, bo nieposłuszeństwo nie pociąga za sobą żadnych nieprzyjemności? Trenerka psów Aneta Awtoniuk zdradza kilka trików jak nauczyć psa przychodzenia na zawołanie.

Obejrzyj

Po co psu szkoła. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-09-12

We wrześniu nie tylko dzieci posyłamy do szkół. Właśnie wtedy o 30 procent zwiększa się liczba chętnych, którzy chcą szkolić swoje psy. Na czym polega psie przedszkole i dlaczego tak ważna jest socjalizacja wyjaśnia Aneta Awtoniuk, terapeuta zachowań zwierząt ze szkoły dla psów „Azorres”.

Czym karmić psa? Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-08-18

Jesteś tym, co jesz – to prawda zarówno w stosunku do ludzi jak i i psów. O to, czym karmią swoich pupili, zapytaliśmy kucharza Jana Kuronia, miłośniczkę zwierząt Karolinę Wajdę i trenerkę psów, inicjatorkę kampanii „Wychowuję, nie tresuję” – Anetę Awtoniuk.

Obejrzyj

Kto jest winien, kiedy gryzie pies? Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-08-08

Kto jest winien, kiedy gryzie pies – zwierzę czy człowiek. Aneta Awtoniuk psia behawiorystka i trenerka psów szukała odpowiedzi na to pytanie wraz Beatą Sadowską i Wojtkiem Jagielskim, prowadzącymi Pytanie na śniadanie w TVP2.

Obejrzyj

Spotkanie z obcym psem. Wstajesz i Wiesz, TVN24

2011-07-03

W niedzielny poranek 3.07.2011 w magazynie Wstajesz i Wiesz w TVN24 gościła Aneta Awtoniuk psia behawiorystka i trenerka psów Szkoły dla Psów Azorres wraz ze swoim owczarkiem niemieckim Frodo. Rozmowa dotyczyła spotkania z obcym psem, pokazano widzom TVN24 jak poprawnie głaskać psa i jak ustalić dobre relacje między psem i dzieckiem. Promowano wychowanie, a nie tresurę psów!

Pies w podróży. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-06-27

Pies, podobnie jak człowiek, może mieć chorobę lokomocyjną lub po prostu nie lubić jazdy samochodem. Sposoby na przygotowanie psa do długiej podróży oraz sekret, jak sprawić, by jazda samochodem kojarzyła mu się z czymś miłym – zdradzają Aneta Awtoniuk warszawska behawiorystka i trenerka psów i Katarzyna Skrzynecka.

Obejrzyj

Co grozi naszemu psu na spacerze i na wakacyjnym wyjeździe? Kawa czy herbata, TVP1

2011-06-22

Niebezpieczeństwa czyhają na naszych czworonogów na każdym kroku! Co zrobić, gdy psa ukąsi żmija? Jak zareagować, gdy "dorwie" go kleszcz? W studiu porannego programu Jedynki "Kawa czy herbata?" behawiorystka Aneta Awtoniuk i jej pies Frodo!

Jak zrozumieć, co sygnalizuje pies. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-06-16

Psy wypracowały precyzyjny system znaków, działań i zachowań, który służy im do komunikacji i zapobiega konfliktom. Behawiorystka i instruktorka szkolenia psów ze szkoły Azorres Aneta Awtoniuk zdradza tajemny kod psiego języka. Podpowiada, jak się zachowują czworonogi, jak wyglądają, gdy są zdenerwowane i szykują się do ataku.

Obejrzyj

Rola psa w życiu człowieka. Poranek, Polsat

2011-06-15

Z okazji Dnia Dogoterapii o zbawiennej roli psa w życiu człowieka mówiła w Poranku telewizji Polsat Aneta Awtoniuk, behawiorystka, instruktor szkolenia psów.

Wizyta Kuriera na zajęciach Azorres. Telewizyjny Kurier Warszawski, TVP Info

2011-06-12

AZORRES – szkolenie psów Warszawa – wspiera Kampanię Społeczną WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ. W jej ramach prowadzone są w całej Polsce badania ankietowe nad problemami Polaków z psami. Trenerzy psów Azorres biorą czynny udział w prowadzeniu badań. Na grupowych zajęciach w szkole dla psów była z wizytą kamera Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego.

Obejrzyj

Rottweiler pogryzł ośmiolatkę. "Możliwe, że chciała go przytulić", TVN24.pl

2017-06-10

Dzieci i psy bezpieczne razem? To jak najbardziej możliwe!!! Wymagana jest jednak odpowiedzialność zarówno ze strony rodziców, jak i opiekunów zwierząt. Inaczej i dzieciaki potwornie cierpią i często psy tracą życie tylko dlatego, że zachowały się jak psy. Przeczytaj komentarz Anety Awtoniuk do ostatniego pogryzienia dziecka przez psa.

Obejrzyj

Wychowywać, nie tresować. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-06-03

Pytanie na śniadanie wspiera Ogólnopolską Kampanię Społeczną WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ, której partneruje Szkoła dla Psów Azorres. Aneta Awtoniuk jest ekspertem merytorycznym Kampanii. Posiadanie psa jest bardzo modne. Jeszcze lepiej chodzić z nim na szkolenia, by móc pochwalić się, że daje łapę i przynosi kapcie. Różne są jednak metody szkolenia. Aneta Awtoniuk i Paweł Królikowski namawiają, by nie tresować, lecz wychowywać naszych pupili. Wojtek Jagielski na własnej skórze sprawdzał, czy chętniej by pracował z kolczatką na szyi, czy w nagrodę za czekoladkę.

Obejrzyj

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności za zwierzę w domu. Kawa czy herbata, TVP1

2011-05-20

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności za zwierzę w domu? Kiedy dziecko jest gotowe na przyjęcie zwierzątka? Czy dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku zwierzątka-zabawki „na próbę”? Jaka jest rola rodziców w przygotowaniu dziecka do posiadania zwierzęcia? Aneta Awtoniuk warszawska behawiorystka i trenerka psów radziła widzom "Kawy czy herbaty".

Obejrzyj

Bernardyn zmasakrował twarz dziewczynki. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-05-13

12-letnia dziewczynka ze Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) doznała poważnych obrażeń twarzy po tym, jak zaatakował ją należący do koleżanki bernardyn. Dziewczynce natychmiast zoperowano poszarpany nos oraz policzek. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pies trafił na obserwację. Dlaczego pies uchodzący za opiekuna i ratownika zaatakował dziecko? Czego można się spodziewać po psie rasowym, a czego po kundlu? Jak się zachować w sytuacji zagrożenia radzi behawiorystka i trenerka psów Aneta Awtoniuk.

Obejrzyj

Jak okiełznać szczeniaka skaczącego na dzieci. No Problem, TV Puls

2011-04-29

Kolejny problem rodziny z psem rozwiązany! Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów, wystąpiła jako ekspert programu NO PROBLEM w TV Puls. Tym razem uczyła rodzinę, jak okiełznać skaczącego na dzieci podrastającego szczeniaka wyżła weimarskiego oraz nauczyła go zostawiać jedzenie na komendę.

Problem z suczką ze schroniska gwałtownie reagującą na obcych ludzi - "No Problem", TV Puls

2011-04-22

Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów, wystąpiła jako ekspert programu NO PROBLEM w TV Puls. Problem dotyczył bardzo zalęknionej ponad 10-letniej suczki adoptowanej ze schroniska, która bardzo gwałtownie reaguje na obcych ludzi, a rodzina spodziewa się dziecka…

Pogryzienie 2,5 latka przez łańcuchowego psa. Wydarzenia, Polsat

2011-04-21

Aneta Awtoniuk komentowała dla Wydarzeń Polsatu pogryzienie 2,5 latka przez łańcuchowego psa.

Ubezpieczenie dla psa. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-04-21

Zwrot kosztów leczenia, odszkodowanie z tytułu jego zaginięcia, nieszczęśliwego wypadku czy śmierci, a nawet zasiłek pogrzebowy umożliwiający pochówek na specjalnych cmentarzach? To właśnie ubezpieczenie dla psa – Aneta Awtoniuk mówiła o tym w porannym programie telewizyjnej Dwójki.

Obejrzyj

Klatka dla psa. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-03-25

Wielu właścicieli oburza się na myśl o trzymaniu psa w klatce. A jednak specjaliści je polecają. Dlaczego? Do czego może się przydać klatka psom i ich właścicielom, tłumaczy Aneta Awtoniuk – terapeutka zachowań psów z firmy Azorres.

Obejrzyj

Wielki, niebezpieczny pies i małe dziecko. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-03-11

Czy jest możliwe bezpieczne życie dziecka z dużym psem pod jednym dachem? Oczywiście! Aneta Awtoniuk odwiedziła rodzinę, która ma 3-letniego Amstafa i 15-miesięczną córeczkę. Jak zasady trzeba wprowadzić, by dzieci i psy mogła razem bezkonfliktowo żyć?

Obejrzyj

Jak zrozumieć psa? Między kuchnią a salonem, TVN

2011-03-04

Aneta Awtoniuk - behawiorystka i zoopsycholog przybliżyła nam dziś w programie psi język!

Obejrzyj

Szkolenie pozytywne. Między kuchnią a salonem, TVN

2011-02-25

Szkolenie pozytywne uczy nagradzać psa za zachowania, których od niego oczekujemy. Zatem pies ma wpływ na to, co go spotyka, bo ma wybór: zrobić to, o co prosi właściciel, i dostać nagrodę lub zrobić coś, na co ma ochotę, i nie dostać nic. O tej metodzie szkolenia rozmawialiśmy z Anetą Awtoniuk, behawiorystą, terapeutą i instruktorem szkolenia psów.

Obejrzyj

Co wolno psu? Dzień dobry TVN

2011-02-21

W minioną sobotę w Ciechanowie doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku ataku psa zmarł jego 62-letni właściciel. Ciężkich obrażeń fizycznych doznała także żona mężczyzny. Czy musiało dojść do takiej tragedii? Jakie zachowania psa powinny zaniepokoić jego właściciela? Jak wychowywać psa, by nie był agresywny? Gościem DDTVN była Aneta Awtoniuk, behawiorysta zwierzęcy.

Obejrzyj

Dziecko i pies w domu. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-02-18

Ludzie w bestialski sposób traktują zwierzęta i uczą tego dzieci. Są jednak takie, które w ogóle nie mają kontaktu z tymi zwierzętami i nie wiedzą jak się zachowywać w ich obecności. Aneta Awtoniuk ze szkoły Azorres uczy dzieci jak przywitać się z obcym psem i co zrobić, gdy zwierzę jest agresywne. W studio także Dariusz Jakubowski – aktor i miłośnik psów, który w swojej okolicy próbuje uczyć ludzi szacunku do czworonogów.

Obejrzyj

Dziecko i pies – budzimy wrażliwość! Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-02-04

Nowy cykl w „Pytaniu na śniadanie”. Po ostatnich zatrważających doniesieniach dotyczących maltretowania zwierząt domowych przez dzieci musieliśmy zająć tym bulwersującym tematem. Wraz z Anetą Awtoniuk, specjalistką ds. zachowań zwierząt i Dorotą Kalinowską, psychologiem dziecięcym mówimy: Zwierzęta też czują! A za znęcanie się nad nimi grozi odpowiedzialność karna.

Obejrzyj

Fala przemocy wobec zwierząt. Pytanie na śniadanie, TVP2

2011-01-18

Okrutne traktowanie psów i kotów ma szansę się zmienić – sąd skazał na 10 miesięcy więzienia mężczyzn, którzy urwali głowę suni ciągnąc ją za samochodem na lince holowniczej. O karach dla ludzkich zwyrodnialców i wrażliwości na zwierzęta behawiorystka Aneta Awtoniuk i posłanka Joanna Mucha rozmawiały w studiu Pytania na śniadanie.

Obejrzyj

Jak pomóc psom i innym domowym zwierzętom przetrwać sylwestra. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-12-30

W sylwestra psy przeżywają ogromny stres spowodowany wybuchami fajerwerków – Aneta Awtoniuk o tym, jak pomóc psu spokojnie znieść sylwestrowe wybuchy i fajerwerki.

Zobacz

Niezwykły związek Anety Awtoniuk i owczarka niemieckiego Frodo. Pytanie na śniadanie, TVP 2

2010-12-24

Jak stworzyć dobrą relację z psem - Aneta Awtoniuk instruktor szkolenia psów i behawiorysta – terapeuta zachowania zwierząt o tym, żeby nie dawać żywych zwierząt pod choinkę, zwłaszcza dzieciom. W studiu także owczarek niemiecki Frodo.

Zobacz

Czy psy mówią? Jak porozumiewają się psy z ludźmi i z innymi psami - wigilijna "Kawa czy herbata", TVP1

2010-12-24

O psiej mowie ciała i o tym, że nie trzeba czekać do wigilii, żeby pogadać z psem Aneta Awtoniuk – instruktor szkolenia psów i behawiorysta rozmawiała z prowadzącymi świąteczne wydanie programu Kawa czy herbata. Na żywo w studiu psią mowę ciała prezentował owczarek niemiecki Frodo.

Młodzi Polacy to sadyści. Pytanie na śniadanie, TVP 2

2010-12-14

Obcinanie ogonów, wypalanie oczu, opalanie pyszczka, wąsów, uszu - tak bawią się dzieci i młodzież. Świadkowie tych zdarzeń rzadko zgłaszają je policji. Boją się narazić młodym chuliganom. Jak nauczyć dziecko szacunku do zwierząt?

Pies w mieście podczas mrozów. Polsat News

2010-12-05

Jak zadbać o psa zimą? Aneta Awtoniuk – behawiorystka i terapeutka zachowań zwierząt radziła widzom Polsat News.

Jak zadbać o psa podczas dużych mrozów. Kawa czy herbata, TVP1

2010-12-03

Podczas zimy i mrozów, kiedy najchętniej zostalibyśmy w domu, pies potrzebuje takiej samej dawki ruchu jak zwykle. O co należy zadbać, żeby spacery naszemu psu nie zaszkodziły? Czy trzeba ubierać małego psa? Jak zadbać o łapy narażone na sól? Czy warto w zimie zmienić psu karmę? Na te wszystkie pytania odpowiadała Aneta Awtoniuk, behawiorysta i trener psów Szkoły dla Psów Azorres, która wraz z owczarkiem niemieckim Frodo gościła w studiu Kawy czy herbaty w TVP1.

Psia moda. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-11-15

Aneta Awtoniuk o ubrankach dla yorków i innych psów małych ras, choć głównie o tym, że psy nie potrzebują falbanek i sukienek.

Obejrzyj

Jak socjalizować szczeniaczka? Kawa czy herbata, TVP1

2010-11-12

Kamera programu "Kawa czy herbata" gościła na zajęciach socjalizacyjnych Psiego Przedszkola Azorres.

Zwierzaki: kochamy, ale traktujemy prądem? Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-10-01

Aneta Awtoniuk o tym, jak traktujemy zwierzęta. Z jednej strony deklarujemy miłość do nich, z drugiej stale wielu właścicieli psów używa kolczatek i obroży, które porażają psy prądem. Medialne spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Obejrzyj

Latające psy i seminarium COAPE i AZORRES. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-09-03

Aneta Awtoniuk o tym, jak dobrze żyć z psem pod jednym dachem i jak zbudować naprawdę silną więź z czworonogiem, aby np. można było uprawiać wspólnie psie sporty, takie jak frisbee czy agility.

Obejrzyj

Jak psy leczą ludzi. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-08-26

Aneta Awtoniuk o tym, że obecność psa może mieć bardzo dobry wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka, oraz o pracy behawiorysty zwierzęcego i o tym, jak naprawić niewłaściwe zachowania psa.

Obejrzyj

Jak przygotować psa na dziecko. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-07-30

Aneta Awtoniuk o tym, jak przygotować psa domowego na przyjęcie niemowlaka, aby uniknąć kłopotów i nieporozumień na linii dziecko-pies.

Obejrzyj

Pies w upał. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-07-22

Aneta Awtoniuk o tym, które rasy psów gorzej niż inne znoszą wysokie temperatury, jak zrobić psu masaż serca i sztuczne oddychanie, dlaczego psy długowłose trzeba czesać codziennie…

Obejrzyj

Jak zadbać o psa w upalne dni. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-07-16

Aneta Awtoniuk o tym, jak zapewnić psu ochłodę w upale, jak dbać o psa kiedy temperatury na zewnątrz są wysokie i o tym, aby nigdy przenigdy nie zostawiać psa w samochodzie latem. W programie także owczarek niemiecki Frodo ze Szkoły Azorres.

Obejrzyj

Jak podróżować samochodem z psem. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-06-14

Aneta Awtoniuk o tym, jak bezpiecznie przewieźć psa w samochodzie, czy są pasy bezpieczeństwa dla psów i o tym, jak się bawić z psem w przerwie podróży autem. Pasy dla psów prezentuje owczarek niemiecki Frodo ze Szkoły Azorres.

Obejrzyj

Jak zrozumieć psa. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-05-31

Aneta Awtoniuk o psiej mowie ciała, czyli o psich sygnałach uspokajających, o tym, jak bezpiecznie głaskać psa, o tym, dlaczego pies skacze na ludzi i innych zachowaniach psów, których ludzie nie rozumieją. W programie także szkolony pozytywnie owczarek niemiecki Frodo ze Szkoły Azorres.

Obejrzyj

Co robić, żeby Twój pies żył dłużej. Pytanie na śniadanie, TVP2

2010-05-11

Aneta Awtoniuk o tym, że pies to nie człowiek przebrany w futro, o tym, że stymulacja umysłowa jest gwarancją długiego i zdrowego życia psa. W programie także szkolony pozytywnie owczarek niemiecki Frodo ze Szkoły Azorres.

Obejrzyj

Ferie z psem w mieście. Rytm miasta, TVN Warszawa

2010-02-02

We wtorek 2 lutego wzięliśmy udział w programie "Rytm miasta" w TVN Warszawa. Zaprezentowaliśmy podstawowe posłuszeństwo i sztuczki, a także zaprosiliśmy na nasze specjalne zajęcia "Ferie z psem w mieście".

Fun&Think Sztuczki z Psem. TVN Warszawa

2009-11-15

Taniec z psem - dość nowy w Polsce sport zainteresował Rytm Miasta TVN Warszawa. Kamera TVN pojawiła się na zajęciach Azorres Fun&Think Sztuczki z Psem, gdzie uczymy m.in. elementów takiego pokazu tańca. Zaproszono nas też do studia, aby porozmawiać na ten temat. Aneta Awtoniuk opowiadała o konkursach tańca z psem i o tym, jak uczyć psiaka takich sztuczek. Zapraszamy do obejrzenia.

Azorres o psiej agresji. Kawa czy herbata, TVP1

2009-08-25

Instruktorki szkolenia psów Azorres Aneta Awtoniuk i Joanna Kleczkowska z amstafką Kanastą rozmawiają w programie Kawa czy herbata o tym, dlaczego psy gryzą ludzi i jak zapobiegać takim wypadkom, wyjaśniają temat genu agresji u psów i ostrzegają przed agresją rozbudzaną w psach na źle prowadzonych kursach obrony.

Azorres o agility i mowie ciała psów. Kawa czy herbata, TVP1

2009-08-14

Jak stworzyć dla psa tor do agility nie mając profesjonalnych przeszkód oraz jak psy porozumiewają się z ludźmi i psami mową ciała opowiadają w programie Kawa czy herbata? Aneta Awtoniuk, Frodo i Joanna Kleczkowska ze Szkoły Azorres.

Psie Przedszkole Azorres. TVN Warszawa

2009-08-08

Instruktor szkolenia psów Azorres Aneta Awtoniuk wraz z absolwentką Psiego Przedszkola labradorką Margo i jej właścicielką Anną Kamińską, opowiadają o zajęciach Psiego Przedszkola.
8.08.2009, program "Rytm miasta" w stacji TVN Warszawa.

Zagubiony owczarek, który trafił na komisariat policji. Panorama, TVP2

2007-08-04

Instruktor szkolenia psów Aneta Awtoniuk komentuje dla "Panoramy" historię zagubionego owczarka, który trafił na komisariat policji.

Problem zwierząt jako żywych świątecznych prezentów. Panorama, TVP 2

2007-12-22

Materiał o problemie zwierząt jako żywych świątecznych prezentów, a także o Szkole Azorres pomagającej właścicielom psów w budowaniu więzi ze zwierzęciem.

Radio

"W tym roku jest tragedia". Przyszły wakacje, więc Polacy porzucają swoje psy i koty na potęgę

2018-07-05

Co robisz ze swoim psem, gdy wyjeżdżasz? Niestety nadal wielu Polaków porzuca wtedy zwierzęta. - Ludzie nie zdają sobie sprawy, że pies tęskni - powiedziała w TOK FM Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierząt.

Posłuchaj

Zwierzę to nie zabawka. Nie dla żywych prezentów , PolskieRadio.pl

2017-12-18

Dawanie zwierzaka na prezent to jest trochę tak, jak dawanie człowieka na prezent - zauważa behawiorystka zwierzęca Aneta Awtoniuk.

Posłuchaj

Jak wygląda praca behawiorysty zwierzęcego? Tok FM

2017-08-02

Aneta Awtoniuk gościła w audycji Pawła Sulika.

Więcej

Czwórka, Polskie Radio

2017-03-03

Rozmowa o tym czym jest szkolenie psów i czy każdy pies potrzebuje zajęć szkoleniowych. Aneta Awtoniuk wyjaśnia, tłumaczy i rozwiewa mity. Posłuchajcie :)

Posłuchaj

Jedynka, Cztery Pory Roku, Polskie Radio

2016-12-15

- Ludzie gdzieś zagubili swoje człowiecze oblicza i emocje, które ponoć czynią nas nadrzędnym gatunkiem na Ziemi, bo nie traktujemy zwierząt tak, jak one na to zasługują - mówi trenerka Aneta Awtoniuk.

Posłuchaj

Psy, które kochają swoich panów bardziej niż siebie, Polskie Radio Program 4

2016-09-09

"Pies jest łasy na zasoby, których akurat mu brakuje. Przez to, że psy zostały udomowione, ich zasady funkcjonowania na przestrzeni lat się zmieniały. Dziś to człowiek, i aktywności związane z nim, stają się cennymi zasobami, o które psy walczą, zabiegają, o które się starają" - mówi behawiorystka zwierzęca Aneta Awtoniuk.

Posłuchaj

Czy normalne psy oglądają telewizję?, Polskie Radio Program 4

2016-08-31

"Stacja Nauka" zadała te pytania Anecie Awtoniuk, specjalistce szkolenia psów, a to z powodu stworzenia urządzenia, dzięki któremu nasze czworonogi podobno będą mogły spędzać godziny przed szklanym ekranem, oddając się przyjemnościom zappingu.

Posłuchaj

Psy i koty to nasze "lustrzane odbicia", Polskie Radio Program 4

2016-07-01

W Programie 4 Polskiego Radia w audycji "Dzień Kobiet" Aneta Awtoniuk opowiadała m.in. o tym, jak w zachowaniu zwierząt odbijają się konflikty, jakie na co dzień panują w domach ich właścicieli.

Posłuchaj

Jest sprawa, Radio Dla Ciebie

2016-05-05

Zdaniem Anety Awtoniuk, behawiorystki, terapeutki zachowań zwierząt towarzyszących, ludziom czasem wydaje się, że psy to pluszaki. – A przecież tak nie jest – podkreśliła w audycji „Jest sprawa”.

Posłuchaj

Głos za głos, Polskie Radio Program I

2015-12-30

Komu pieska rasowego, komu? Tanio! Rzekomo z rodowodem, ale bez papierów, rzekomo zdrowego, ale z ukrytymi wadami genetycznymi. W GŁOS ZA GŁOS o pseudohodowlach - prawie, kontroli, konsekwencjach dla zwierzaków. Ekspertem merytorycznym audycji na żywo z udziałem słuchaczy Radiowej Jedynki była Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów ze Szkoły dla psów Azorres.

Cztery pory roku. Polskie Radio Program I

2015-10-01

Czy ludzie szanują zwierzęta? Na ten temat Aneta Awtoniuk behawiorystka zwierzęca Azorres dyskutowała ze słuchaczami radiowej Jedynki w audycji na żywo Słowo za słowo.

Czwórka, Polskie Radio

2015-03-21

Aneta Awtoniuk, zwierzęca behawiorystka i trenerka psów opowiadała w radiowej Czwórce o tym, jak wytresować smoka.

Cztery Pory Roku, Polskie Radio Program I

2015-01-22

W Czterech Porach Roku w radiowej Jedynce o układaniu zwierząt i nieodpowiedzialnych właścicielach Karolina Rożej rozmawiała z Anetą Awtoniuk, instruktorką szkolenia psów, behawiorystką zwierzęcą ze Szkoły dla psów Azorres.

Posłuchaj

Jedynka Dzieciom, Polskie Radio Program I

2015-01-17

O przyjaźni człowieka z psem Joanna Ficińska rozmawia z Anetą Awtoniuk, specjalistką od relacji człowiek-pies.

Więcej

Jak pomóc zwierzętom przetrwać hucznego sylwestra? TOK FM

2014-12-31

Jak pomóc zwierzętom przetrwać hucznego Sylwestra – Aneta Awtoniuk behawiorystka zwierzęca, terapeutka zachowań psów i trenerka psów radzi w Radiu TOK FM.

Homo Science, TOK FM

2013-12-14

O zmianach w rasach psów, o psiej mowie ciała i komunikacji a także o pogryzieniach przez psy i mitach o czworonogach Aneta Awtoniuk opowiadała w audycji Homo Science w Radiu TOK FM. Tutaj możecie posłuchać audycji: http://audycje.tokfm.pl/audycja/95

Familijny Poranek, Radio dla Ciebie

2013-10-06

W niedzielny poranek w Radiu dla Ciebie rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w domu, gdzie są dzieci i pies. Przeczytaj nasze podpowiedzi, jak ustalić relacje między psem i dziećmi:

Dziecko i pies - zasady bezpieczeństwa

Jak sprawić, by zostawiany w domu pies nie broił. Poranek Radia Kolor

2013-08-02

W Radiu Kolor Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów podpowiadała, jak sprawić, aby zostawiony w domu pies nie nabroił i jeszcze czuł się dobrze! Była to pierwsza rozmowa z cyklu podpowiedzi dla opiekunów psów, jakie Radio Kolor planuje uruchomić na swojej antenie. Pretekstem do rozmowy była telewizja dla psów uruchomiona w USA.

Familijny poranek o dzieciach i psach. Radio Dla Ciebie

2013-02-17

W Światowym Dniu Kota o psach :) W audycji Familijny poranek w Radiu dla Ciebie Beata Jewiarz rozmawiała z Anetą Awtoniuk behawiorystką i trenerką psów o układaniu relacji między dziećmi i psami w domach.

Jak dbać o psa zimą. Cztery Pory Roku, Polskie Radio Program I

2013-01-03

W audycji Cztery Pory Roku prowadzonej w radiowej Jedynce przez Karolinę Rożej gościła Aneta Awtoniuk psia behawiorystka i trenerka psów. Rozmowa dotyczyła tego, co zrobić, kiedy znajdziemy w parku błąkającego się psa, który wystraszył się sylwestrowych wystrzałów i uciekł właścicielom, a także jak dbać o psa w czasie zimy. Słuchacze dzielili się swoimi opiniami na temat czworonogów i zadawali Anecie Awtoniuk konkretne pytania dotyczące wychowania i szkolenia psów.

Radio Dzieciom, Polskie Radio Program I

2012-12-29

Aneta Awtoniuk weryfikowała opinie dzieci o psach i ich relacjach z ludźmi. Behawiorystka radziła, jak pomóc psu przetrwać hucznego Sylwestra oraz kiedy najlepiej szkolić psa.

Cztery Pory Roku, Polskie Radio Program I

2012-11-07

Opinie o szkoleniu i inteligencji kundelków zdominowały spotkanie behawiorystki i trenerki psów Anety Awtoniuk z Romkiem Czejarkiem w radiowej Jedynce. Słuchacze mieli możliwość zadania pytań dotyczących zachowania psów i ich szkolenia.

Posłuchaj

Bądź bratem, nie katem. Cztery pory roku, Polskie Radio Program I

2012-09-19

Psia behawiorystka Aneta Awtoniuk ze szkoły dla psów Azorres była gościem Czterech Pór Roku w radiowej Jedynce. Rozmowa dotyczyła 6 edycji akcji Zerwijmy łańcuchy organizowanej przez miesięcznik Mój Pies.

Więcej

Pies w samolocie. Zapraszamy do Trójki, Polskie Radio

2012-07-13

W popołudniowym Zapraszamy do Trójki w Trzecim programie Polskiego Radia Aneta Awtoniuk opowiadała o tym, jak czuje się pies transportowany samolotem, czy zawsze musi podróżować w luku bagażowym i jak linie lotnicze traktują czworonożnych pasażerów.

Światowy Dzień Psa z Azorres i Radiem Bajka

2012-07-01

Aneta Awtoniuk rozmawiała z małymi słuchaczami Radia Bajka z okazji Światowego Dnia Psa. Dzieci dowiedziały się, jak wybrać psa, jak opiekować się psem, jak szkolić psa i jak spędzać czas z psem, aby było mu miło i przyjemnie.

Pomóż psu przetrwać Euro 2012! Zapraszamy do Trójki, Polskie Radio Program III

2012-05-11

Sylwester dla twojego psa zacznie się w tym roku 8 czerwca i będzie trwał 3 tygodnie! Ekstremalne emocje, hałas, alkohol i zajęte dotychczasowe miejsca spacerów – tak z perspektywy miejskich psów wygląda Euro 2012.

Inicjatorka Kampanii WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ i ekspertka merytoryczna Aneta Awtoniuk wraz z autorem Kampanii Jarosławem Szczepańskim (Agencja SJ Consulting) zapowiedzieli w Zapraszamy do Trójki akcję Pomóż psu przetrwać Euro 2012!

O tym, jak oswajać psa z nagłymi dźwiękami, np. petard i fajerwerków czytaj na stronie Kampanii Społecznej WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ

Psy podczas mrozów. Polskie Radio Program III

2012-02-01

Aneta Awtoniuk behawiorysta i trener psów opowiadała w radiowej Trójce jak podczas mrozów pomóc psiakom mieszkającym na dworze i jak przeorganizować spacery kanapowcom, żeby nie marzły.

Jak zwierzęta wpływają na dzieci, jak pomóc zwierzakom przetrwać Sylwestra. Radio Bajka

2011-12-29

Jak zwierzaki wpływają na Dzieciaki i o tym, jak pomóc zwierzakom przetrwać Sylwestra w audycji "Mądre dziecko" w Radiu Bajka rozmawiali Aneta Awtoniuk, właścicielka szkoły dla psów "Azorres", Agnieszka Milbrandt, dyr. SP nr. 30 i Gimnazjum nr. 5 w Warszawie, właścicielka psa i dwóch kotów oraz Tomasz Justyniarski, rzecznik Straży dla Zwierząt

Filmowe psy a rzeczywistość. Cztery Pory Roku, Polskie Radio Program I

2011-11-09

W jaki sposób różnego rodzaju stereotypy wpływają na nasz stosunek do zwierząt i na to jak je traktujemy i wychowujemy. Praktycznych porad dla właścicieli psów i kotów udzieliła w radiowej Jedynce Aneta Awtoniuk, trenerka psów i terapeutka zachowań zwierząt ze Szkoły dla Psów Azorres.

Rozmowa o dogoterapii. Ciało i Duch, Radio Bajka

2011-11-04

Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów wraz z psycholożką Agnieszką Malinowską i pedagożką specjalną Marią Michalską rozmawiały o wpływie dogoterapii na zdrowie dzieci w audycji Ciało i Duch w Radio Bajka.

Radio Dzieciom z Azorres. Polskie Radio Program I

2011-10-29

Radio Dzieciom w Jedynce Polskiego Radia w sobotni wieczór upłynęło pod znakiem psów, ich szkolenia.

Sobota z Jedyną i z Anetą Awtoniuk. Polskie Radio Program I

2011-10-22

W audycji Sobota z Jedynką w Pierwszym Programie Polskiego Radia gościła behawiorystka i trenerka psów Aneta Awtoniuk. Program był w całości poświęcony zwierzętom i naszym relacjom z nimi.

Więcej

Do nogi, czworonogi. Radio dzieciom, Polskie Radio Program I

2011-09-06

Początek roku w szkole dla psów – jak wyglądają lekcje, kiedy są przerwy i czy są wywiadówki? W Radiu Dzieciom o szkoleniu psów opowiada Aneta Awtoniuk, instruktorka szkolenia psów i behawiorystka zwierzęca.

Więcej

O psach w przestrzeni publicznej i Kampanii Wychowuję, nie tresuję. Zapraszamy do Trójki, Polskie Radio Program III

2011-08-27

Początek roku w szkole dla psów – jak wyglądają lekcje, kiedy są przerwy i czy są wywiadówki? W Radiu Dzieciom o szkoleniu psów opowiada Aneta Awtoniuk, instruktorka szkolenia psów i behawiorystka zwierzęca.

Światowy Dnia Psa. Zapraszamy do Trójki, Polskie Radio Program III

2011-07-01

Behawiorystka zwierzęca i trenerka psów Aneta Awtoniuk z okazji Światowego Dnia Psa została zaproszona do popołudniowej audycji Zapraszamy do Trójki. W rozmowie z Kubą Strzyczkowskim mówiła o tym, po co jest Dzień Psa, jak człowiek wpływa na psy i jak my, ludzie traktujemy nasze psy. Zaprosiła także Słuchaczy Trójki do udziału w Kampanii Społecznej WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ i do działu Psemantyka na stronie Kampanii, gdzie wyjaśniany jest język ciała psów.

Psia Lekcja Szkoły dla Psów AZORRES. Polskie Radio Program III

2011-02-09

Radiowa Trójka towarzyszyła Instruktorom szkolenia psów Azorres w Psiej Lekcji dla dzieci w Warszawie w lutym 2011.

Zasady postępowania z psem w domu, na spacerze, podczas zabawy i posiłków. Powinny je poznać wszystkie dzieci - nie tylko te, które mają w domu zwierzę. 90 procent przypadków, w których pies atakuje człowieka, wynika z nieznajomości typowych psich zachowań. Dlatego w wielu szkołach przeprowadzane są specjalne "kynologiczne lekcje".

Zachowania dzieciaków obserwowała Ewa Dudzińska

Rozmowa wigilijna. Polskie Radio Program II

2009-12-04

Azorres gościł w Wigilijnej audycji Piotra Matwiejczuka w Programie 2 Polskiego Radia. Rozmawialiśmy m.in. o tym, że zwierzęta to nie małe ludziki w futerkach, o relacjach ludzi ze zwierzętami, o tym, co psy mówią nam nie tylko w Wigilię o północy, i o tym, że warto szanować odmienność naszych czworonogów i cieszyć się z niej.

Radio ESKA

2007-11-27

"Warszawa po 6", Radio Eska

Prasa

Czy pies może być wege? Magazyn Joga

2019-04-02

Czy twój pies może być wege? Tak jak ty? A może jest to dla niego szkodliwe? Pytamy behawiorystkę zwierząt, Anetę Awtoniuk.

Przeczytaj

Gdy żar leje się z nieba, "Dobre Rady"

2017-07-14

W sierpniowych Dobrych Radach Aneta Awtoniuk odpowiadała na pytania opiekunów zwierząt dotyczące upałów i tego, jak pomóc psom i kotom przetrwać gorące lato. Czytajcie na zdrowie i o wodzie pamiętajcie.

Przeczytaj

"Kurier Lubelski"

2017-07-14

Dobre szkolenie to takie, które szanuje psa – wywiad z Anetą Awtoniuk o nowoczesnych metodach szkolenia psów.

Przeczytaj

Kochajmy mądrze, a będziemy kochani, "Focus"

2017-06

Czy prezentami można zaskarbić uczucie naszych pupili?

Nie rób kotu, co tobie niemiłe, "Wysokie Obcasy"

2017-05-10

"Jeśli chcemy na co dzień obcować ze zwierzętami, lub choćby w takiej kociej kawiarni, to znajomość tego, jak dany gatunek zwierząt komunikuje się jest absolutną podstawą" – tłumaczy Awtoniuk.

Przeczytaj całość w "Wysokich Obcasach"

Psy mają prawo do wiosennej szajby, Wyborcza.pl

2017-03-31

„I dla psa, i dla nas ważne jest, aby pies zwracał na nas uwagę, dobrze jest więc zaproponować mu takie aktywności, które koncentrują go na nas. Pobawmy się z psem na przykład w chowanego, zamiast w nieskończoność rzucać mu patyki.” – mówi Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca i trenerka psów o aktywnościach z psami w artykule w Gazecie Wyborczej.

Przeczytaj

Tygodnik Tina, nr 25

2016-12-07

Czy poczęstować zwierzaka smakołykami ze świątecznego stołu oraz czym grozi psom i kotom zjedzenie niektórych z ludzkich frykasów opowiadała w tygodniu Tina Aneta Awtoniuk, trenerka psów i behawiorystka zwierzęca.

Psie podróże małe i duże

2016-08

Pies to członek rodziny i też należą się mu wakacje! Aneta Awtoniuk, behawiorysta ze Szkoły dla psów Azorres, radzi, jak przygotować się do wspólnego wyjazdu.

Gala "Serce dla Zwierząt 2016", "Mój Pies"

2016-06-22

Relacja z gali Serce dla Zwierząt 2016 z udziałem behawiorystki zwierzęcej i instruktorki szkolenia psów Anety Awtoniuk ze Szkoły dla psów Azorres. Miej serce dla zwierząt!

Czy przed atakiem psa można się uchronić, Tina

2016-05-11

Człowiek, zwłaszcza gdy jest sam albo jest dzieckiem, nie ma szans w starciu z psem, który rozpoczał już atak. Dlatego, gdy mieszkamy w okolicy, gdzie widuje się wałęsające się psy lub sąsiedzi mają zwyczaj zostawiać otwarte furtki albo w ogrodzeniach posesji są dziury, zaopatrzmy się w paralizator i w razie zagrożenia życia, go użyjmy.

Lek na całe zło, TeleTydzień

2016-04-15

Zaklinaczka psów, behawiorystka, trenerka. Zachęcia do adopcji, bo wie, że zwierzę to niezastąpiony towarzysz. Uczestnikom "Przygarnij mnie" pomaga dogadać się z adoptowanymi czworonogami.

Telemagazyn

2016-02-25

Aneta Awtoniuk behawiorystka zwierzęca i trenerka psów a także coach rozwoju osobistego ekspertką w programie telewizyjnej Dwójki „Przygarnij mnie”! Pierwszy odcinek 6 marca 2016 o 18.55 w TVP2.

Zobacz

Fakty i Mity, tygodnik

2015-12-28

W aktualnym numerze tygodnika Fakty i Mity porady Anety Awtoniuk, psiej behawiorystki i trenerki psów, jak pomóc zwierzętom domowym przetrwać hucznego Sylwestra. „ To żadne bohaterstwo, że spędzisz z psem sylwestrową noc przytulając go w wannie. Bohaterstwem jest, jeśli w lipcu zaczniesz pracę z behawiorystą, aby twój pies umiał w grudniu/styczniu zignorować fajerwerki. Tak postępuje odpowiedzialny kochający właściciel.” Więcej w tygodniku.

Jak spacerować z psem zimą, Tina

2015-01-25

Mróz, głęboki śnieg, wiatr... Nawet w takich warunkach pies musi wyjść na spacer. Warto zorganizować go tak, by czworonogowi nie stała się krzywda.

Zwierzęca zazdrość, Rzeczpospolita

2014-07-25

O psiej zazdrości w Rzeczpospolitej opowiadała Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów. Także o dopasowywaniu się właścicieli do swoich psów z nieco przymrużonym okiem - bo przecież określony pies wymusza określoną aktywność, a ona wypływa na styl życia właściciela, a więc i na wygląd.

Przeczytaj

Zadbaj o psa, Kurier Szczeciński

2013-06-24

Do udaru cieplnego dochodzi, kiedy mechanizmy regulacyjne nie są w stanie utrzymać temperatury w normalnych granicach. Normalna temperatura psa to 38-39 stopni C.

Do serca przytul psa - Tygodnik ANGORA

2012-10-14

Ze zwierzętami jest jak z ludźmi. Uwodzą wyglądem, ale to charakter jest ważniejszy. Wybierając psa lub kota, musimy pamiętać, że spędzimy z nim kilkanaście lat życia. Radzimy, czy kierować się przy podejmowaniu decyzji.

Psy i koty łagodzą obyczaje - Tygodnik ANGORA

2012-10-14

Kto ma w domu psa lub kota, żyje statystycznie dłużej. Zwierzęta dają nam miłość i lojalność. Budzą pozytywne emocje. Rozwijają wrażliwość i delikatność. O korzyściach z posiadania zwierząt rozmawiamy z Anetą Awtoniuk, behawiorystką, terapeutką zachowań psów, inicjatorką kampanii "Wychowuję, nie tresuję".

Lato z naszym czworonogiem - "Angora"

2012-05-27

Podróż ze zwierzakiem? Jak najbardziej, ale zgodnie z pewnymi zasadami – przybliża je Aneta Awtoniuk behawiorystka terapeutka zachowań psów i trenerka psów.

Jak wybrać hotel dla psa - "Angora"

2012-05-27

Jak najlepiej wybrać hotel dla psa radzi Aneta Awtoniuk, behawiorystka i instruktorka szkolenia psów ze szkoły dla psów Azorres.

Wakacje na 4 łapach - "Angora"

2012-05-27

Wakacje to dla zwierzaka zmiana. Jeśli chcemy, aby pies wypoczął z nami na urlopie, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach – opowiada o nich behwiorystka i trenerka psów ze szkoły dla psów Azorres Aneta Awtoniuk.

Doberman zamerda - "Mój Pies"

styczeń 2012

1.01.2012 weszła w życie nowelizacja Ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje przycinania psom ogonów i uszu. Dlaczego tego zabraniać? Opinie, także psiej behawiorystki i terapeutki zachowań psów Anety Awtoniuk ze Szkoły dla Psów Azorres, zebrała Aleksandra Chmielarz w styczniowym numerze pisma Mój Pies.

Lekcje na cztery łapy - "Przyjaciel Pies"

2011-09-30

Psie lekcje organizujemy właściwie od początku funkcjonowania szkoły "Azorres", czyli od 2007 roku - mówi Aneta Awtoniuk. Początkowo nie było żadnego zainteresowania ze strony placówek państwowych i nasze zajęcia odbywały się tylko w tych prywatnych. Przełomem okazał się początek 2010 roku, kiedy zaczęły nas zapraszać także szkoły publiczne.

Zdrowe zachowania - "Biznes Weterynaryjny"

2011-06-30

Właściciele często nie rozumieją, dlaczego ich zwierzęta sprawiają kłopoty. Chcą poprawić zachowanie pupili, zapisują się na kursy tresury lub szukają pomocy w gabinetach weterynaryjnych. Jednak wiele problemów w zachowaniu zwierząt ma głębokie podłoże emocjonalne. Dlatego koniecznie jest współdziałanie behawiorysty i lekarza weterynarii.

Kto tuczy psy? Otyli właściciele - "Newsweek"

2010-08-30

Pies sam nie kupuje sobie ciastek i nie ogranicza ruchu do trzech 15-minutowych spacerów wokół bloku...

Uczyć życia od małego - "Gazeta Wyborcza"

2010-10-20

Pierwsze tygodnie życia są dla szczeniaka kluczowe - przekonują specjaliści zajmujący się zachowaniem zwierząt. Jeśli zaniedbamy tzw. socjalizację, dorosły pies może rzucać się na inne czworonogi, bać się miksera czy... parasolki.

Zobacz artykuł

Masz psa - masz ferie - Życie Warszawy"

2010-01-31

Szkoła Azorres przygotowała akcję "Ferie z psem w mieście" trwającą we wszystkie dni powszednie zimowych wakacji. Codziennie przez 1,5 godziny w jej ramach odbywać się mają spotkania z instruktorami szkolenia psów, behawiorystą - terapeutą zachowań psów oraz weterynarzem.

Edukujemy u podstaw - "Fakt"

2008-01-15

To, że psy nie potrafią mówić, nie znaczy, że się z nami nie komunikują. Wiemy, że język ciała psów jest tajemnicą (niestety!) dla wielu "szkoleniowców", więc postanowiliśmy edukację zacząć u podstaw.

Instrukcja obsługi psa - "Lokalna"

2008-08-25

Psy sprzedawane są bez instrukcji obsługi. Z czasem okazuje się, że słodki szczeniaczek wyrasta na zwierzę, które ma zamiar wprowadzić w domu własne zasady. Dopiero wtedy właściciele szukają pomocy u specjalistów takich, jak Aneta Awtoniuk.

Pan na wyjeździe, a pies w hotelu - "Życie Warszawy"

2008-08-14

Kolejny długi weekend i pytanie: gdzie oddać psa na czas wyjazdu? Najprościej do hotelu dla zwierząt. Ale te przeżywają prawdziwe oblężenie i mają coraz mniej wolnych miejsc.

(...)

– Przekonywali, że ich pies jest mały, przyjazny i nie potrzebuje dużo miejsca. Ale tu nie chodzi o rozmiary, a o czas i uwagę dla każdego zwierzaka – wyjaśnia Aneta Awtoniuk, trenerka psów i właścicielka Hotelu Azorres w Sulejówku. Tu doba kosztuje 100 zł. – Jest drogo, ale klientów nie brakuje – dodaje Awtoniuk. – Psy mieszkają w domu, mają fachową i stałą opiekę, towarzystwo innych psiaków i mnóstwo zabawy – zachwala Awtoniuk.

(...)

Widok z okna - "Fakty. Magazyn Gospodarczy"

2007-10-20

Postulat mam rewolucyjny, choć nienowy – powszechne testy psychiczne. Obowiązkowe i nieodwoływalne. Każdy, kto zamierza nabyć, otrzymać, wziąć lub jakkolwiek inaczej wejść w posiadanie psa – najpierw test psychiczny. Test dla człowieka, nie dla psa, żeby było jasne.

Mam widok z okna biura na małą uliczkę...
Biegnie pani w różowych skajowych spodniach i w klapkach na wysokich obcasach za psem i krzyczy ‘wróć tu kundlu jeden’. Kundel jeden tylko odwraca głowę i kiedy widzi, że paniusia się zbliża, daje w długą ile sił w biszkoptowych łapach. Kundel jest jasnym labradorem. I to zdaje się, rodowodowym, z uwagi na tatuaż w uchu.
Paniusia z całą pewnością nie należy do tak wysoko urodzonych jak jej pies, bo, kiedy widzi zbliżającą się kobietę, krzyczy: ‘Pani złapie tego psa! Lao, ty skurkuwańcu jeden! No, pani złapie go, pani mu zastąpi drogę! Tylko, żeby w boczną ulicę nie poszedł! Lao! Pani go pogoni!’. Pani go nie łapie ani nawet nie goni, wiec pańcia w różowym napada na grupkę młodych ludzi: ‘Zróbcie tyralierę, teraz, teraz, to mi nie ucieknie’.

(...)

Aneta Sabina Awtoniuk

Kleszcze - "Superexpress"

2007-04-12

Frodo (9 miesięcy) wraz ze swoją panią Anetą Awtoniuk, właścicielką hotelu dla psów:
-Noszę specjalną obrożę, która odstrasza ode mnie kleszcze. Nie chcę być chory, bo wtedy nie mógłbym się bawić piłeczką.

Internet

Aneta Awtoniuk: Byłam w szoku, gdy odkryłam, że ludzie na własną rękę podają psom psychotropy, Interia.Kobieta

2021-10-12

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Polacy masowo zaczęli kupować psy. Często pod wpływem impulsu, bez odpowiedniego przygotowania. Lockdown oraz przymusowy dystans w przestrzeni publicznej dolały oliwy do ognia. Efekt? Słabo zsocjalizowane, nadpobudliwe i często agresywne psy zaczęły sprawiać poważne problemy. W rozmowie z Interią Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca, właścicielka szkoły dla psów Azorres, opowiedziała o wstrząsającym procederze, do jakiego zaczęli się uciekać opiekunowie, by poradzić sobie z kłopotliwymi pupilami.

Przeczytaj

Amstaf pogryzł dwoje dzieci. "To nie jest pies-morderca", Mamadu.pl

2018-07-03

Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca, specjalistka zachowań zwierząt oraz założycielka i trenerka w warszawskiej Szkole dla Psów Azorres, podkreśla, że w tej sytuacji trudno jest jednoznacznie określić, kto zawinił lub co zawiniło, ponieważ mamy zbyt mało danych.

Przeczytaj

Tresura czy wychowanie? Opiekun czy właściciel? Gazeta.pl

2017-09-23

Z pewnej wystawy psów wyszłam, kiedy jedna z pań wiozła swojego pupila w wózku dziecięcym, w ubranku i pod kocykiem. Na pytanie, dlaczego pies nie chodzi na własnych łapach, usłyszałam, że nie może brodzić w suchej trawie, bo paproszki się przyczepią. Zwierzęta cierpią z powodu ludzkiej próżności - mówi Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca.

Przeczytaj

OnetRANO #WIEM

2017-09-06

Czy zwierzęta polityków słuchają swoich właścicieli i czy można zrobić public relations i zbijać polityczne punkty na adopcji psa. Zobacz ciekawą rozmowę Jarosława Kuźniara i Anety Awtoniuk.

Obejrzyj

OnetRANO: Aneta Awtoniuk

2017-07-13

Onet Rano. – program nadawany na żywo, dostarczający widzom poranną porcję wiedzy, z którą warto zacząć dzień. Codziennie rano o stałej porze Jarosław Kuźniar rozmawia ze swoimi gośćmi – najpierw w mobilnym studiu samochodowym, potem w studiu Onetu. Gościem Jarosława Kuźniara była Aneta Awtoniuk.

Obejrzyj

Psycholog zwierząt: Oddanie psa jest jak zdrada ukochanego, NaszeMiasto.pl

2017-04-07

- Każdego psa da się wychować. Behawiorysta jest w stanie rozwiązać każdy problem. Jeśli nie ma rozwiązania, to znaczy, że nie ma problemu - mówi pół żartem, pół serio Aneta Awtoniuk. W swojej pracy zajmuje się szkoleniem psów, ale podkreśla, że najtrudniejsze przypadki związane są z opiekunami zwierząt. 90 procent problemu stanowi bowiem człowiek

Przeczytaj

"Będę zawsze przy tobie" i kilka innych zdań, które twój pies powiedziałby ci, gdyby wigilijny przesąd był prawdziwy, naTemat

2016-12-23

Znacie ten rozczulający widok, kiedy wasz pies patrzy na was błagalnym wzrokiem, gdy jecie obiad? Te momenty szaleńczej radości, gdy wracacie do domu? To potworne poczucie winy wypisane na psiej mordce gdy znów zastajecie pogryzione buty? Każdy właściciel czworonożnego pupila uśmiecha się teraz błogo, czując, jak dobrze go zna. Jednak przykładanie ludzkiej miarki do psiej natury to nie jest najlepszy pomysł, to najprostsza droga do tego, by psa zwyczajnie skrzywdzić. O tym, dlaczego warto nauczyć się psiego języka i jak to zrobić mówi Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca, instruktorka szkolenia psów i trenerka psów w warszawskiej Szkole dla Psów Azorres oraz coach umiejętności interpersonalnych.

Przeczytaj

Boję się Sylwestra, DailyVibes

2016-12-18

Co jest takiego w ludziach, że nie mogą normalnie i z szacunkiem dla innych istot świętować swoich uroczystości, tylko muszą tydzień przed Sylwestrem nawalać petardami na każdym osiedlowym trawniku - pyta Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca i trenerka psów w Szkole dla psów Azorres i podpowiada co robić, żeby pomóc psu w tym koszmarnym czasie.

Przeczytaj

Zwierzę to nie prezent, DailyVibes

2016-12-14

Z roku na rok, o tej samej porze, wśród świątecznego zamieszania i kulinarnej krzątaniny na głowie mamy jeszcze prezenty. Niektórzy myślą, że podarowanie drugiej osobie małej, żywej, puszystej kuleczki, obwiązanej czerwoną kokardką to prezent, który spełni ich oczekiwania. Owszem, początkowo zazwyczaj każdy rozczula się nad małą, niczego nie świadomą istotą, a my cieszymy się, że mamy prezent z głowy. Niestety, często nie wiemy, jaką krzywdę wyrządzamy. Mówi o tym Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca i trenerka psów w Szkole dla psów Azorres.

Przeczytaj

Wielki Marsz z Psiakami

2016-07-13

Wielki Marsz z Psiakami przeszedł ulicami Warszawy a w nim Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca i trenerka psów, Joanna Krupa, modelka i fanka zwierząt, członkowie zespołu NEO, którzy ostatnio adoptowali drugiego psa ze schroniska i Leszek Stanek, tancerz i aktor, opiekun adoptowanego psa Vaderka. Marsz promował ideę pomocy psom i kotom i był częścią kampanii społecznej NAKARM ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA, którą wspiera Aneta Awtoniuk.

Kupując koszulkę napełniasz miski psów i kotów w 100 schroniskach w Polsce. #KarmaWraca #NakarmZwierzakaZeSchroniska

Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć

Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie? "Pies nie jest walizką!"

2015-07-13

Jak przewozić psa w samochodzie, aby był bezpieczny i dobrze się czuł podczas podróży? Kilka dobrych rad przedstawi Aneta Awtoniuk - behawiorystka i instruktorka szkolenia psów. - Zaopatrzmy się w cierpliwość i przede wszystkim w wodę! Najbezpieczniejsze miejsce dla psa w samochodzie to tylna kanapa. Pies musi mieć szelki i być przypięty do pasów bezpieczeństwa. Drugie miejsce to bagażnik, w tym wypadku pies powinien siedzieć w klatce transportowej. Pamiętajmy, że podczas jazdy pies nie może wychylać się przez okno - mówi.

Więcej.